Dominacja AEL-u. Bramka Piecha! [Wideo]

13 lut 2016, 20:27

AEL Limassol, którego zawodnikami są Arkadiusz Piech i Łukasz Skowron rozgromił na własnym stadionie Doxe Katokopie 4:0. Jedną z bramek zdobył Piech, który jest wypożyczony z Legii Warszawa. Było to jego pierwsze trafienie w cypryjskiej ekstraklasie.

Od początku spotkania to gospodarze nadawali ton rywalizacji. Już w 6. minucie przyniosło to efekt w postaci bramki. Duża w tym zasługa jednego z obrońcy Doxy, który próbując przeciąć podanie… zagrał do Adriana Sardinero, który nie miał problemów z pokananiem Evagorasa Chatzifrangiskosa. To, że nie był dobry dzień obrońców gości po raz kolejny potwierdziło się w 24. minucie, kiedy długą piłkę od Matiasa Degra przejął Arkadiusz Piech po czym przy biernej postawie defensorów przelobował wysuniętego bramkarza rywali. Chwilę później było już 3:0. Kolejna akcja AEL-u zakończyła się strzałem w słupek, ale do dobitej piłki jako pierwszy dobiegł Carlos Ohene i wpakował ją do pustej bramki.

Doxa nie była wstanie podnieść się już do końca meczu. Co prawda gra się wyrównała, ale to nadal zespół z Limassolu był lepszy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0. W drugiej nie działo się już tyle co w pierwszej, ale wciąż gospodarze naciskali. W 74. minucie po raz kolejny na drodze gospodarzy stanął słupek. Kilka minut później AEL dopiął swego. Bramkę zdobył Mesca, który chwilę wcześniej zmienił Arkadiusza Piecha. Więcej goli nie oglądaliśmy.

Bramki z tego spotkania możemy obejrzeć tutaj. Gol Piecha od 0:12