Drągowski bohaterem Panathinaikosu. Obronił trzy rzuty karne! [WIDEO]

22 lut 2024, 07:41

Bartłomiej Drągowski rozegrał znakomite spotkanie w barwach Panathinaikosu. Jego drużyna po szalonym spotkaniu i serii rzutów karnych wygrała z PAOK-iem Saloniki i awansowała do finału Pucharu Grecji. Polak obronił aż trzy jedenastki.

Dobry początek Drągowskiego w Panathinaikosie

W drugiej połowie stycznia Bartłomiej Drągowski po prawie ośmiu latach spędzonych we Włoszech postanowił zmienić otoczenie. Polski bramkarz przeniósł się z drugoligowej Spezii Calcio do Panathinaikosu Ateny, do którego został wypożyczony na sześć kolejnych miesięcy.

Początek przygody w greckim klubie był dla niego udany. Jak dotąd rozegrał trzy mecze w greckiej lidze i trzy w krajowym pucharze, w których zachował trzy czyste konta i wpuścił sześć goli. W środowy wieczór natomiast Drągowski został bohaterem Panathinaikosu.

Drągowski bohaterem Panathinaikosu

W półfinale Pucharu Grecji Panathinaikos bronił zwycięstwa 1:0 sprzed tygodnia. PAOK nie dawał za wygraną i w 72. minucie wyrównał stan rywalizacji na 1:1. W dogrywce goście wyszli na prowadzenie – w 105. minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Kędziora. W dziewiątej minucie doliczonego czasu gospodarze zdołali wyrównać i do rozstrzygnięcia potrzebna były rzuty karne.

Seria jedenastek była szalona – łącznie swoją próbę oddało aż 18 zawodników, z czego siedmiu nie wykorzystało szansy. Bohaterem okazał się właśnie Drągowski. Polski bramkarz obronił aż trzy uderzenia rywali, a Panathinaikos awansował do finału dzięki przestrzeleniu przez Mbwane Samattę w ostatniej próbie.

Reprezentant Polski tym samym walnie przyczynił się do awansu Panathinaikosu do finału tegorocznej edycji Pucharu Grecji. W nim drużyna z Aten zagra z Arisem Saloniki lub Panetolikosem (1:0 w pierwszym meczu).

Liga Mistrzów: Lewandowski z ważnym golem. Porażka zespołu Kiwiora

Źródło:Polski-Sport.pl