Strona główna Piłka nożna Dramat ważnego napastnika Legii! W tym roku już nie zagra

Dramat ważnego napastnika Legii! W tym roku już nie zagra

0
Lotto Ekstraklasa/Pogoń Szczecin vs. Zagłębie Sosnowiec - 08.12.2018 r. Szczecin/FOT. Adam Kowalski

Vamara Sanogo, który podczas spotkania I rundy eliminacji do Ligi Europy z powodu kontuzji opuścił plac gry już w pierwszej części spotkania do treningów wróci najprawdopodobniej dopiero w lutym.

24-letni napastnik ,który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Zagłębiu Sosnowiec w barwach którego zdobył jedenaście bramek w 29 spotkaniach w meczu przeciwko Europie FC doznał zerwania więzadeł w kolanie. Francuza czeka teraz operacja i żmuda rehabilitacja, a powrót do treningów nastąpi najprawdopodobniej w lutym.

Niestety wygląda na poważniejszą kontuzję – więzadła w kolanie. Jego ból, który czuje, i to, jak się zachowywał tuż po kontuzji, świadczy, że to może być coś poważnego – poinformował tuż po zakończeniu meczu z Europą FC szkoleniowiec Legii, Aleksandar Vuković.

Sanogo, który do Polski trafił z angielskiego Fleetwood Town występującego w League One dotychczas rozegrał w PKO Ekstraklasie 29 spotkań zdobywając w nich 11 bramek i dokładając do tego cztery asysty. W rozgrywkach Fortuny I ligi w których reprezentował barwy Zagłębia Sosnowiec wystąpił w czterdziestu meczach zdobywając w nich dziesięć bramek i asystując przy ośmiu trafieniach swoich kolegów.

Komentarze