Dramat PGE GKS Bełchatów! W okropnym stylu spadają z I ligi

29 maj 2016, 18:12

PGE GKS Bełchatów przegrał na wyjeździe z Rozwojem Katowice 2:1 (0:1), przez co oba kluby spadły do II ligi. To druga degradacja zespołu z Bełchatowa w ciągu dwóch lat!

Trener Rafał Ulatowski i cały PGE GKS przeżywają swoje najgorsze chwile. Mimo że zespół prowadził z Rozwojem Katowice, przegrał 1:2 i spadł z zaplecza Ekstraklasy. To był dla nich mecz o wszystko, ale zawodnicy nie wyglądali na wystarczająco zmotywowanych i gotowych do walki. Niemal każda akcja kończyła się w środkowej części boiska, a w poczynaniach piłkarzy widać było coraz większe zdenerwowanie. Jednak w 28. minucie Bełchatowianie odetchnęli za sprawą Alena Ploja, która wyprowadził ich na prowadzenie. Koszmar rozpoczął się w drugiej połowie, kiedy to ekipa Rafała Ulatowskiego dała strzelić sobie dwie bramki. Katami okazali się Wróbel i Nowak.

Swoje spotkania przegrały MKS Kluczbork i Pogoń Siedlce, które również walczą o utrzymanie. Drużyna z Kluczborka poległa w starciu z Chojniczanką Chojnice 1:3 (0:2), a Siedlczanie przegrali ze Stomilem Olsztyn 0:2 (0:2)