Dramat Wisły w Kielcach w samej końcówce

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:30
22 sie 2016, 19:59

W poniedziałkowe późne popołudnie rozpoczęło się ostatnie spotkanie 6. kolejki Lotto Ekstraklasy, w której to w Kielcach zespół Korony podejmował Wisłę Kraków.

Zaraz po gwizdku rozpoczynającym spotkanie szansę miała drużyna Korony Kielce, lecz pierwsze dośrodkowanie w meczu było niecelne, co powtórzyło się minutę później po drugiej stronie boiska. Pierwszy kwadrans był bardzo spokojny. Każda z drużyn grała ostrożnie. Później gra zaostrzyła się, arbiter główny tego spotkania pokazał dwa żółte kartoniki. W 33. minucie kontuzjowany został Jakub Bartosz, który został zmieniony Bobana Jovicia. Kilkanaście minut później kolejnej w tym meczu kontuzji doznał Serhij Pylypczuk, który po ostrym starciu w powietrzu rozciął skórę na głowie.
Drużyny w pierwszej połowie grały bardzo defensywnie i zauważyć można było, że boją się zaatakować. 1. połowa skończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa rozpoczęła się z nadzieją kibiców na emocje. Widzowie zgromadzeni w Kolporter Arenie w Kielcach czekali na groźną sytuację aż do 61. minuty, gdzie Kielczanie zdobyli bramkę, lecz chwilę później został odgwizdany również faul w polu karnym i gol nie został uznany. 10 minut później do głosu doszła Wisła Kraków. Mateusz Zachara przedarł się w pole karne Korony i oddał strzał, który końcami palców na rzut rożny wybił Gostomski i nadal było 0:0. Pod koniec spotkania znakomitą sytuacja miała drużyna z Krakowa. Małecki dośrodkował piłkę wprost na nogę Bobana Jovicia, a ten potężnym uderzeniem z woleja przeniósł piłkę minimalnie nad bramką Gostomskiego. W 94. minucie Korona dynamiczną kontrą weszła w pole karne Wisły, którą golem zakończył Jacek Kiełb! Zaraz po bramce sędzia główny zakończył spotkanie.

Korona Kielce – Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Bramki: Jacek Kiełb 90+4′

Składy:

Korona Kielce: Gostomski – Gabovs, Dejmek, Diaw, Kallaste – Kiełb, Grzelak, Możdżeń, Cebula (57. Palanca), Pyłypczuk (73. Marković) – Sekulski (79. Zając).

Wisła Kraków: Miśkiewicz – Bartosz (38. Jović), Głowacki, Guzmics, Sadlok – Mączyński, Uryga, Boguski, Małecki – Zachara, Ondrášek (86. Brlek).