Druga ligowa bramka Tomasza Zahorskiego

2 sie 2015, 12:25

Występujący w trwającym sezonie w amerykańskim Charlotte Independence były reprezentant Polski Tomasz Zahorski strzelił dziś swoją drugą ligową bramkę. 30-letni napastnik pokonał bramkarza liderującego w tabeli Rochester Rhinos, a jego ekipa wygrała to spotkanie 4:2 (2:1).

Nasz rodak wybiegł w podstawowym składzie gospodarzy, którzy od 32. minuty musieli odrabiać straty po trafieniu Granta Van De Casteele. Udało się to błyskawicznia, ponieważ już w 34. minucie do remisu doprowadził Enzo Martínez. Piłkarze z Północnej Karoliny na przerwę zbiegali do szatni prowadząc 2:1, gdyż jeszcze w pierwszej odsłonie piłkę w siatce umieścił Zahorski.

Kilka minut po zmianie stron gospodarze powiększyli przewagę po drugiej bramce Martíneza. Autorem kontaktowego gola dla przyjezdnych został Christian Volesky, wpisując się na listę strzelców w 59. minucie. Charlotte Independence ponownie jednak momentalnie odpowiedziało swoim golem. Tym razem trafił Carlos Alvarez skutecznie egzekwując rzut karny, a zarazem ustalając wynik na 4:2.

Dla Zahorskiego była to ogółem szósta bramka dla drużyny, do której dołączył na początku kwietnia. Oprócz dwóch trafień na szczebli trzecioligowym, Polak ma na swoim koncie również 4 bramki w Pucharze USA, z którego “The Jacks” już odpadli, ulegając miesiąc temu ekipie Chicago Fire występującej w MLS.