Druga porażka Polek na ME U-17. To koniec marzeń o awansie?

17 maj 2023, 14:43

Reprezentantki Polski do lat 17 przegrały drugi mecz podczas mistrzostw Europy rozgrywanych w Estonii. Podopieczne Marcina Kasprowicza uległy 0:3 zdecydowanie lepiej dysponowanym Francuzkom i teraz muszą czekać na rozwój sytuacji w grupie B, jeśli chodzi o potencjalny awans do fazy pucharowej.

Francuzki zdecydowanie lepsze od Polek

Reprezentantki Polski do lat 17 w pierwszym grupowym spotkaniu przegrały z Anglią 1:2, dlatego w pojedynku z Francją musiały liczyć na zdobycz punktową, aby liczyć się w walce o awans do fazy pucharowej. Nie było to łatwe – “Trójkolorowe” to trzykrotne wicemistrzynie Europy i dwukrotne brązowe medalistki. Przez rokiem zajęły trzecie miejsce na turnieju w Bośni i Hercegowinie.

Już w pierwszej połowie Francuzki pokazywały swoją przewagę nad Polkami, również pod kątem fizycznym. Mimo to strzeliły tylko jedną bramkę. Po prostym błędzie bramkarki Julii Woźniak do piłki doszła Liana Joseph i bez problemu skierowała ją do pustej bramki.

W 70. minucie faworyzowane Francuzki podwyższyły na 2:0, kiedy to z najbliższej odległości do siatki trafiła Naolia Traore. Rezultat na 3:0 w 84. minucie ustaliła Maeline Mendy, potwierdzającym tym samym przewagę “Trójkolorowych” w tym spotkaniu.

Polska U17 – Francja U17 0:3
0:1 Liana Joseph 37′
0:2 Naolia Traore 70′
0:3 Maeline Mendy 84′

Po drugiej grupowej porażce Polki muszą czekać na rozwój sytuacji w drugim grupowym spotkaniu. Jeżeli w meczu zaplanowanym na godzinę 18:00 piłkarki z Anglii pokonają rówieśniczki ze Szwecji, wówczas biało-czerwone nie będą miały już szans na grę w fazie pucharowej.

Trwają Mistrzostwa Europy U-17 kobiet i mężczyzn. Plan meczowy obu turniejów – gdzie oglądać?