Druga wygrana w sezonie Hellas Verona. Asysta Wszołka

20 lut 2016, 19:49

Hellas Verona Pawła Wszołka i Dominika Furmana wygrało u siebie z Chevio Verona 3:1 (1:0) w meczu 26.kolejki Serie A.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Oba zespoły stworzyły sobie po kilka sytuacji. W 29. minucie sędzia podyktował karnego po faulu na Luka Tonim. Do karnego podszedł sam poszkodowany. Bramkarzowi jego strzał udało się obronić, jednak przy dobitce Toniego był już bez szans.

W 57. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Bramkę zdobył Giampaolo Pazzini, który płaskim uderzeniem pokonał bramkarza rywali. To jednak nie był koniec emocji w tym spotkaniu. W 71. minucie arbiter  podyktował rzut karny dla Chevio, a drugą żółtą kartką upomniany został zawodnik Hellas- Evangélos Móras. Jedenastkę pewnie wykorzystał Sergio Pellissier. Do końca meczu to goście dominowali, jednak drużyna Hellas po kontrze podwyższyła wynik. W doliczonym czasie gry bramkę po podaniu Pawła Wszołka zdobył Artur Ionita. Było to dopiero drugie zwycięstwo Hellas Verony w tym sezonie.

Paweł Wszołek rozegrał całe spotkanie i zanotował asystę. Polak był wyróżniającym się zawodnikiem gospodarzy. W 80. minucie skrzydłowy za faul został ukarany żółtą kartką. Natomiast Dominik Furman cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych Hellas Verony.