Drużyna Skorupskiego i Zielińskiego przegrywa

23 sie 2015, 22:42

Drużyna Empoli przegrała na własnym boisku z Chievo Verona 1:3 (1:0) w 1. kolejce Serie A. W barwach Empoli zagrali Łukasz Skorupski i Piotr Zieliński.

Drużyna polskich zawodników bardzo szybko objęła prowadzenie w tym spotkaniu, bo już w siódmej minucie Ricardo Saponara oddał świetny strzał z woleja w lewy dolny róg bramki. W pierwszej połowie to zespół gospodarzy miał więcej sytuacji do strzelenia kolejnych bramek ale Massimo Maccarone trafił tylko w słupek a strzał Luca Martinelli świetnie obronił Bizarri.

Druga połowa należała już jednak dla drużyny z Verony. W 55 minucie Ricardo Meggiorini strzelił wyrównującą bramkę po rzucie rożnym wykonanym przez Valtera Birse. Pięć minut później goście wyszli na prowadzenie. Po asyście Hetemaja, tym razem sam Valter Birsa oddaje strzał w lewy dolny róg bramki. 2:1. Ledwo zawodnicy z Chievo zdążyli objąć prowadzenie, Łukasz Skorupski ponownie musiał wyjmować piłkę z siatki. Ricardo Meggiorini dośrodkowuje piłkę, a Alberto Paloschi strzela głową w prawą część bramki bezradnego w tej sytuacji Skorupskiego. W 68 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Piotr Zieliński, ale piłka przeleciała obok słupka bramki Bizzari’ego. Polski pomocnik dużo czasu poświęcał na wykonywanie stałych fragmentów gry, które nie przynosiły zamierzonych korzyści. Jeszcze w doliczonym czasie drugiej połowy próbował strzelać, lecz uczynił to bardzo niecelnie nad bramką. Gospodarze próbowali odwrócić stan meczu, nie potrafili jednak odrobić strat i przegrali spotkanie 1:3 na własnym boisku.

Piotr Zieliński i Łukasz Skorupski rozegrali po 90 minut w spotkaniu.

Empoli – Chievo Verona 1:3 (1:0).