Dużo bramek w Dortmundzie, cały mecz Piszczka!

13 lut 2015, 22:48

Borussia Dortmund wygrała u siebie w meczu 21. kolejki Bundesligi z FSV Mainz 4:2. Cały mecz w barwach BVB rozegrał Łukasz Piszczek.

Pierwsza bramka padła już w 1. minucie za sprawą Soto, dając prowadzenie FSV Mainz. Wynik wyrównał Subotić w 49. minucie spotkania. Prowadzenie Borussii 6 minut później podwyższył Marco Reus. Na jego uderzenie po chwili odpowiedział Malli i znowu był remis. Ostatecznie zespół z Dortmundu wygrał dzięki bramkom Aubameyanga i Sahina kolejno w 71. i 78. minucie spotkania. Borussia doprowadziła ten wynik do końca i zdobyła cenne punkty w kontekście walki o utrzymanie.

Borussia jak na razie wyrwała się ze strefy spadkowej i zajmuje 14. pozycję z 22 punktami na koncie. Mainz jest wyżej o jedną pozycję i ma tyle samo punktów. Kolejka dopiero się zaczęła, więc w najgorszym wypadku ekipa z Dortmundu może zajmować po niej 16. miejsce.

Borussia Dortmund – FSV Mainz 4:2 (0:1)