Kolejne problemy Santosa. Dwaj polscy obrońcy z Serie A kontuzjowani

16 maj 2023, 10:36

Fernando Santos może mieć problem z obsadą linii defensywnej na dwa czerwcowe mecze reprezentacji Polski. Tym razem do grona kontuzjowanych dołączyli Paweł Dawidowicz i Sebastian Walukiewicz, którzy nie dokończyli swoich meczów w Serie A.

W obecnym sezonie wielu reprezentantów Polski występujących na co dzień w zagranicznych klubach musiało leczyć kontuzje. Teraz, gdy ligowe rozgrywki dobiegają końca, lista ta została poszerzona o dwóch obrońców grających we włoskich drużynach.

Dawidowicz i Walukiewicz kontuzjowani

W niedzielę Hellas Werona przegrał przed własną publicznością 0:1 z Torino, a już po 45 minutach boisko opuścił Paweł Dawidowicz. Jak się okazało, polski obrońca naderwał mięsień dwugłowy uda. Uraz wykluczy go z gry do końca sezonu i nie wiadomo, czy zdoła pojawić się na czerwcowym zgrupowaniu kadry.

W poniedziałkowy wieczór z kolei już po pół godzinie gry boisko opuścił Sebastian Walukiewicz. Obrońca Empoli starł się z jednym z zawodników Sampdorii i sam poprosił o zmianę. Póki co nie wiadomo jednak, jak poważny jest uraz stopera.

Problemy z obrońcami

Taki obrót spraw powoduje, że Fernando Santos może mieć spory ból głowy, jeśli chodzi o dyspozycję obrońców podczas najbliższego zgrupowania reprezentacji. W słabej formie są Jan Bednarek i Kamil Glik, a poza grą pozostaje również zawieszony za doping Bartosz Salamon.

Na ten moment wydaje się, że spore szanse na grę na środku obrony mają Jakub Kiwior i Kamil Piątkowski. Niewykluczone, że obaj będą stanowić o sile defensywy w dwóch czerwcowych meczach kadry – towarzyskim z Niemcami (16 czerwca) i eliminacyjnym z Mołdawią (20 czerwca).

Zmiana trenera w Ekstraklasie na dwie kolejki przed końcem sezonu. Saganowski uratuje Wisłę?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA