Dwie bramki Damiana Kądziora w pucharze Chorwacji!

Aktualizacja: 27 sty 2023, 07:48
24 wrz 2019, 18:24

Dinamo Zagrzeb w 1/16 pucharu Chorwacji pewnie wygrało 7:0 z NK Karlovac 1919. Dwie bramki zdobył skrzydłowy reprezentacji Polski, czyli Damian Kądzior.

Ostatnie tygodnie Damian Kądziora w Dinamie Zagrzeb nie należały do najbardziej udanych. W kluczowych meczach Polak nie znajdował się nawet w kadrze meczowej. W obecnym sezonie w lidze rozegrał zaledwie 379 minut w pięciu spotkaniach oraz 164 minuty w dwóch meczach kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Zdobył łącznie jedną bramkę i zero asyst.

Polak dostał szansę rozegrania całego spotkania w ramach 1/16 pucharu Chorwacji i wydaje się, że ją wykorzystał. Kądzior dwukrotnie trafił do siatki rywali i był ważnym ogniwem w akcjach Dinama Zagrzeb. Trzeba jednak dodać, że rywal to drużyna znajdująca się obecnie w strefie spadkowej pierwszej ligi chorwackiej. Chociaż nawet pomimo wątpliwej klasy rywala, trzeba docenić to, że Polak pokazał się z bardzo dobrej strony.

Trudno powiedzieć, czy spotkanie to wpłynie na pozycję Kądziora w klubie, ale na pewno zasygnalizował trenerowi, że jest w dobrej formie i może być przydatny. A więcej minut Damiana to oczywiście byłaby także świetna wiadomość dla reprezentacji Polski.