Dwie bramki Polaka w Lidze Europy pomagają w zwycięstwie

1 lip 2016, 01:37

W pierwszym spotkaniu I. rundy eliminacji Ligi Europy, Brondby Kopenhaga rozbił 4:1 Valur Reykjavik. W wyjazdowym zwycięstwie duńskiej drużyny spory udział miał Kamil Wilczek, zdobywca dwóch trafień.

Drużyna z Reykjaviku nie była faworytem, ale nikt z islandzkich kibiców nie spodziewał się tak złego scenariusza. Tym bardziej, że pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Zwycięstwo swojej drużynie pozwolił zapewnić Kamil Wilczek, który zdążył jeszcze otrzymać żółty kartonik w 33 minucie. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy polski napastnik znalazł drogę do bramki rywali, strzelając lewą nogą po dłuższym słupku.

W 54 minucie, siedem minut później było już tylko lepiej, za sprawą drugiej bramki Wilczka. Snajper Brondby uciekł na wolne pole, a chwilę później przelobował lekką główką Einarssona.

Nim upłynęła godzina gry Teemu Pukki po raz kolejny pokonał mierzonym strzałem golkipera gospodarzy. Bramkę na 4:0 zdobył “Greko” Jakobsen. Honorowe trafienie w 90 minucie zaliczył Einar Ingvarsson.

Rewanż w Danii, który odbędzie się za tydzień, dzięki okazałemu zwycięstwu Brondby, zapowiada się wyłącznie jako formalność.

Valur Reykjavik – Brondby Kopenhaga 1:4 (0:0).

Wilczek 47. 54, Pukki 61, Jakobsen 79′ – Ingvarsson 90′

Valur Reykjavík: Einarsson – Stefansson, Ómarsson, Christiansen, Eiríksson – H. P. Sigurdsson (C) (77. Sturluson), Lydsson (66. Ingvarsson) – Halldórsson (73. Toft), K. F. Sigurdsson, Larusson – Hansen.

Brøndby IF: Rønnow – Crone, Röcker, Juelsgård, Larsson (C) – Hjulsager (83. Holst), Nørgaard, Jakobsen – Pukki (69. Borring), Boysen (46. Phiri), Wilczek.