Dwie bramki Polańskiego!

14 mar 2015, 18:05

Kolejne ważne zwycięstwo na własnym terenie odniósł zespół Hoffenheim. “Wieśniaki” odprawili z kwitkiem walczący o utrzymanie Hamburger SV 3:0.

Eugen Polański w znaczny sposób przyczynił się do ligowego zwycięstwa. Polski pomocnik wpisał się dwukrotnie na listę strzelców.

W 19. minucie meczu faulowany w polu karnym przez Jaroslawa Drobnego był Sven Shipplock. Czeski piłkarz otrzymał za to zagranie czerwoną kartkę. Do “11” podszedł Eugen Polański, posłał strzał tuż przy lewym słupku bramki strzeżonej przez Rene Adlera.

Drugą bramkę Polański strzelił w 82. minucie. Na skraju pola karnego otrzymał podanie od Pirmina Schweglera i przymierzył w długi róg bramki Adlera.

Gości dobił Sebastian Rudy w 87. minucie meczu.

Hoffenheim plasuję się na 7 miejscu w tabeli. Jedno oczko poza miejscem premiowanym europejskimi pucharami.