Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Dwóch “Arkowców” wraca do gry

Dwóch “Arkowców” wraca do gry

0

Już wkrótce trener Arki Gdynia będzie mógł skorzystać z dwóch piłkarzy, którzy w minionym sezonie byli ważnym ogniwem zespołu. Do treningów z pełnym obciążeniem wrócili bowiem Paweł Abbott oraz Michał Nalepa. 

Dobre wiadomości płyną z obozu beniaminka Ekstraklasy, Arki Gdynia, bowiem do treningów z drużyną wróciło dwóch zawodników, którzy wcześniej zmagali się z urazami. Paweł Abbott oraz Michał pracują już z pełnym obciążeniem i już wkrótce mają się pojawić na boiskach Ekstraklasy.

Paweł Abbott był rewelacją minionego sezonu, będąc najlepszym snajperem zespołu. W 25 ligowych meczach na zapleczu Ekstraklasy zdobył 12 bramek, a mógłoby być ich znacznie więcej, gdyby nie uraz w kluczowej fazie rozgrywek. W kwietniu napastnik Arki doznał groźnej kontuzji stawu skokowego i musiał przejść zabieg. Rekonwalescencja trwała dwa miesiące, a od czerwca wrócił on do treningów idywidualnych. W tym tygodniu Abbott rozpoczął treningi z pełnym obciążeniem i wiele wskazuje na to, że już niedługo zobaczymy go na boisku.

Drugim zawodnikiem, który wraca do gry po kontuzji, jest Michał Nalepa. 21-letni pomocnik doznał urazu pachwiny podczas jednego z lipcowych treningów Arki i od sześciu tygodni był niezdolny do gry. W sezonie 2015/16 wystąpił 29 meczach ligowych, zdobywając pięć bramek i notując trzy asysty.

Komentarze