Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Dwóch nowych zawodników w Jagiellonii Białystok

Dwóch nowych zawodników w Jagiellonii Białystok

0

Łukasz Sołowiej został w czwartek nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. 27-letni obrońca podpisał roczny kontrakt z białostockim klubem. Od dzisiaj Jagiellonia ma z kolei również nowego bramkarza. Kontrakt z białostockim zespołem podpisał 20-letni golkiper grający dotychczas w Zawiszy Bydgoszcz – Damian Węglarz. Jego umowa z Jagą obowiązuje przez 12 miesięcy i jest w niej klauzula umożliwiająca przedłużenie na kolejne dwa lata.

Sołowiej urodził się 11 października 1988 roku w Sokółce i to w drużynach juniorskich miejscowego Sokoła, a także Dębu Dąbrowa Białostocka rozpoczynał swoją przygodę z futbolem. W ostatnim czasie Sołowiej spędził łącznie trzy sezony ma zapleczu Ekstraklasy, będąc zawodnikiem Górnika Łęczna, Floty Świnoujście oraz Zagłębia Sosnowiec. W tym ostatnim klubie w minionym sezonie rozegrał 26 meczów oficjalnych, w których strzelił trzy gole, a także obejrzał pięć żółtych i dwie czerwone kartki.

Węglarz pochodzi z Bydgoszczy i w tym mieście grał przez cały czas. Karierę rozpoczynał w drużynach tamtejszej Gwiazdy oraz AZS UKW, skąd trafił do Zawiszy. W I lidze zadebiutował w październiku 2015 roku, w pojedynku z Chojniczanką Chojnice (2:0), ale w tych rozgrywkach został ‘jedynką’ Zawiszy dopiero w rundzie wiosennej, wygryzając na dobre ze składu doświadczonego Łukasza Sapelę. W sumie w minionym sezonie Węglarz wystąpił w 18 meczach meczach oficjalnych, w których trzykrotnie zachowywał czyste konto.

Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok

 

Komentarze