Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Dwóch obrońców opuści Piasta. Jeden zagra w Japonii, drugi jest blisko w...

Dwóch obrońców opuści Piasta. Jeden zagra w Japonii, drugi jest blisko w I Ligi

0
Foto: chrobry-glogow.pl

Defensywa Piasta Gliwice na pewno nie stanowiła w tym sezonie mocnego punktu drużyny Waldemara Fornalika. By to stwierdzić wystarczy tylko spojrzeć na tabelę Lotto Ekstraklasy, gdzie gliwiczanie “przezimują” w strefie spadkowej.

Słaba postawa zespołu w rundzie jesiennej nie mogła przejść bez echa. Do drużyny dołączył już nowy środkowy obrońca. Jakub Czerwiński wypożyczony z Legii Warszawa ma zostać następcą Heberta. Brazylijczyk został bowiem oficjalnie piłkarzem japońskiego drugoligowca, JEF United. Za kilka miesięcy jego kontrakt z “Piastunkami” wygasał, dlatego na Śląsku cieszą się, że mogli jeszcze nieco zarobić na jednej ze swoich gwiazd.

Piętnasty zespół Lotto Ekstraklasy opuści tej zimy również Adam Mójta. Lewy obrońca nie udał się z Piastem na obóz przygotowawczy i otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. 31-latek jesienią zanotował zaledwie dwa występy i tylko transfer może mu pomóc w powrocie do regularnej gry. Okazuje się, że lewy obrońca nie wyklucza powrotu na poziom Nice I Ligi, gdzie jego usługami zainteresowany jest Stomil Olsztyn.

Komentarze