Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Dwóch piłkarzy walczy o angaż w Ruchu

Dwóch piłkarzy walczy o angaż w Ruchu

0

Kadra chorzowskiego Ruchu wciąż nie jest zamknięta, a przy Cichej pojawiły się dwie nowe twarze. O angaż w klubie powalczy brazylijski bramkarz Gustavo Busatto i napastnik Maik Lukowicz. 

Sztab szkoleniowy Ruchu Chorzów wciąż poszukuje zawodników, którzy mogliby wzmocnić rywalizację w zespole. Na ostatnich treningach „Niebieskich” pojawiło się dwóch nowych piłkarzy, którzy przez kilka dni będą pod obserwowani pod kątem przydatności do zespołu. Mowa tu o brazylijskim bramkarzy Gustavo Busatto oraz napastniku Maiku Lukowiczu.

Pierwszy z nich jest 26-letnim golkiperem, mierzącym 189 cm, który do tej pory występował jedynie w swojej ojczyźnie. Busatto jest wychowankiem słynnego brazylijskiego klubu Gremio Porto Alegre, jednak w dorosłej drużynie zagrał w zaledwie jednym ligowym meczu. Reprezentował również barwy ASA Arapiraca, AD Recreativa Cultural Icasa czy Atlético Goianiense.

Z kolei Maik Lukowicz, Polak urodzony w Bremie, występuje na pozycji napastnika. 21-latek jest wychowankiem Werderu Brema, w którym przechodził kolejne szczeble drużyn młodzieżowych. W minionym sezonie zagrał w 14 meczach 3. Ligi w barwach Hansy Rostock.

Komentarze