Dwóch Polaków w jedenastce kolejki chorwackiej 1.HNL!

23 lip 2019, 15:06

W Chorwacji rozpoczęła się runda jesienna w najwyższej klasie rozgrywkowej. Damian Kądzior i Michał Masłowski zaliczyli bardzo udane występy w barwach swoich klubów. Obaj zdobyli po bramce i zostali wybrani do jedenastki kolejki.

Gorica, w której występuje Michał Masłowski zremisowała w meczu u siebie z drużyną Zapesicu. Polak zdobył bramkę w 35. minucie i był to jedyny gol w pierwszej połowie. Po przerwie drużyna gości wyrównała, dzięki trafieniu Antonio Boseca. Bramka w 58. minucie była jednak ostatnią w tym spotkaniu, które mimo przewagi gospodarzy, zakończyło się remisem 1:1.

Dużo lepiej poradziło sobie Dinamo Zagrzeb, które pokonało u siebie NK Lokomotiva Zagrzeb aż 3:0. Damian Kądzior jako pierwszy pokonał bramkarza gości, otwierając wynik spotkania. Wcześniej karnego podyktowanego dla Dinama nie wykorzystał Izet Hajrovic.

Dobra gra i bramki obu Polaków zostały docenione. Obaj zawodnicy znaleźli się w jedenastce kolejki.

Damian Kądzior rozpoczął swój drugi sezon w barwach Dinama. Były zawodnik Górnika Zabrze w poprzednim sezonie wystąpił w 28 spotkaniach, w których strzelił sześć bramek. Z drużyną zdobył również mistrzostwo Chorwacji.

Dla Masłowskiego jest to już trzeci sezon w Chorwacji. Były zawodnik Legii Warszawa i Zawiszy Bydgoszcz co prawda nie gra regularnie, ale dobry występ w pierwszym meczu nowego sezonu może przekonać trenera, że warto na Polaka postawić.