[WIDEO]: Dynamo wygrywa dzięki trafieniu Sebastiana Szymańskiego

Aktualizacja: 7 cze 2023, 10:17
9 lis 2019, 14:00

Dynamo Moskwa wygrało wyjazdowy mecz z Rybinem Kazań 1:0. W ekipie gości wystąpił Polak – Sebastian Szymański.

Sebastian Szymański strzelił swojego pierwszego gola w barwach Dynamo Moskwa. Trzykrotny reprezentant naszego kraju wpisał się na listę strzelców w 23. minucie.

Były zawodnik Legii Warszawa otrzymał od Konstantina Rauscha kapitalne prostopadłe podanie w pole karne i efektownym strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza gospodarzy – Yuri Dyupina.

Ostatecznie jego drużyna nie zdołała strzelić więcej goli, lecz pozwoliło to na pokonanie gospodarzy grających od 45. minuty w osłabieniu spowodowanym czerwoną kartką dla Aleksandra Zuyeva. Z drugiej strony trwało ono niedługo, gdyż w 66. minucie czerwień zobaczył Iwan Ordeć z Dynama.

W związku z tym Dynamo wskoczyło na 11. pozycję w ligowej tabeli mając na koncie 18 punktów. Tuż za nim jest FK Ufa, ale rozegrało o jeden mecz mniej. Rubin plasuje się na 13. miejscu z dorobkiem 17 punktów.

Kończąc należy odnotować, że Sebastian Szymański zaprezentował się we wszystkich dotychczasowych spotkaniach Dynama w Premjer-Liga.