Strona główna Koszykówka PLK EBL: Decyzyjne szaleństwo w Ostrowie Wielkopolskim

EBL: Decyzyjne szaleństwo w Ostrowie Wielkopolskim

0
fot. Rafał Kurianowicz

Po trzech kolejnych ligowych porażkach BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski czeka prawdziwa rewolucja. Zarząd klubu z Wielkopolski podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Jackiem Winnickim oraz częścią zawodników, na tych którzy w klubie pozostali zostały nałożone kary finansowe.

O odejściu Jacka Winnickiego dość głośno mówiło się zaraz po ostatniej porażce w Radomiu, jednak nikt nie spodziewał się, że skala zmian może być tak ogromna. Z klubem żegnają się  Yancy Gates i Grzegorz Surmacz. W prawach zawodników zawieszony został natomiast Jay Threatt oraz Nikola Jevtović. Na cały zespół nałożono kary finansowe.

Ruchy wykonane w Ostrowie Wielkopolskim delikatnie rzecz ujmując, wydają się co najmniej nerwowe, a oto treść dzisiejszego oświadczenia zarządu:

„– w związku z niezadawalającym poziomem sportowym, nieodpowiednim zaangażowaniem, nienależytym traktowaniem swoich obowiązków oraz fatalnymi wynikami sportowymi, Zarząd Klubu podjął decyzję o nałożeniu kar finansowych na cały zespół

 

– kontrakty z zawodnikami: Yancy’m Gates’em oraz Grzegorzem Surmaczem zostały rozwiązanie.

 

– zawodnicy: Jay Threatt oraz Nikola Jevtović zostali zawieszeni w prawach zawodniczych

 

Jednocześnie informujemy, że w sobotę, 12 października, po rozegranym meczu ligowym w Radomiu, trener Jacek Winnicki podał się do dyspozycji Zarządu Klubu. Po przeprowadzonych w dniu dzisiejszym rozmowach, doszło do rozwiązania kontraktu trenerskiego z Jackiem Winnickim.”

Komentarze