King Szczecin nowym mistrzem Polski w koszykówce! Historyczny sukces 19-letniego klubu

15 cze 2023, 22:32

King Szczecin pokonał w szóstym meczu finałowym Polskiej Ligi Koszykówki Śląsk Wrocław 92-72 na własnym parkiecie i został nowym mistrzem Polski. Dotychczas najlepszym rezultatem tego młodego klubu było zaledwie szóste miejsce. Nieprawdopodobny skok formy w obecnym sezonie sprawił, że Szczecinianie odebrali tytuł drużynie z Wrocławia.

Sensacyjny mistrz Polski w koszykówce – King Wilki Morskie Szczecin z historycznym tytułem

Przed dzisiejszym spotkaniem w szczecińskiej Netto Arenie stan finałowej rywalizacji wynosił 3-2 dla ekipy gospodarzy. To była więc ostatnia szansa dla Wilków Morskich, aby świętować historyczny sukces przed własną publicznością. Historyczny, bowiem ten klub powstał w 2004 roku i dopiero od sezonu 2014/15 występuje w Polskiej Lidze Koszykówki. Nikt nie mógł się spodziewać, że tak szybko mistrzostwo powędruje na północny-zachód kraju.

Zanim koszykarze przystąpili do rywalizacji na hali wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego po którym dopiero rozpoczęła się walka o wszystko dla jednych i drugich. Gospodarze od samego początku wyglądali na drużynę mocniejszą, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku po dwóch pierwszych kwartach. Najpierw King wygrał 21-17, a w drugiej podwyższył prowadzenie zdobywając 26 punktów, tracąc jednocześnie 18. Trzecia kwarta zakończyła się remisem 22-22, ale w ostatniej Wilki Morskie potwierdziły swoją wyższość nad rywalami i znów wygrali kwartę przewagą ośmiu punktów – 23-15. Finalnie po ostatniej syrenie w Netto Arenie na tablicy wyników widniało 92-72 dla Kinga.

Finalnie Wilki Morskie wygrały finałową rywalizację 4-2.

Punktacja w ostatnim meczu finałowym

King Szczecin: Bryce Brown 24, Zac Cuthbertson 21, Andy Mazurczak 12, George Hamilton 11, Tony Meier 7, Phil Fayne 7, Mateusz Kostrzewski 4, Filip Matczak 4, Kacper Borowski 2, Maciej Żmudzki 0.

Śląsk Wrocław: Jakub Nizoł 19, Donovan Mitchell 13, Jeremiah Martin 12, Arciom Parachouski 11, Aleksander Dziewa 9, Ivan Ramljak 4, Jakub Karolak 3, Daniel Gołębiowski 1, Aleksander Wiśniewski 0, Vasa Pusica 0.