Bundesliga: Efektowne zwycięstwo Herthy. Kilkanaście minut gry Krzysztofa Piątka

Aktualizacja: 31 sty 2023, 08:13
16 maj 2020, 17:48

Wyposzczona jak niemal cały piłkarski świat niemiecka Bundesliga wznowiła przerwane w wyniku koronawirusowej pandemii rozgrywki mocnym akcentem Herhy Berlin, która w meczu 26. kolejki odniosła wyjazdowe zwycięstwo nad TSG 1899 Hoffenhein 3-0. Występ w tym spotkaniu zaliczył reprezentant Polski Krzysztof Piątek, który pojawił się na placu gry w 79. minucie.

Po pierwszej bezbramkowej połowie meczu, w której obie ekipy miały okazje do zdobycia bramek, aczkolwiek częściej przeważali i więcej sytuacji mieli goście nie było wątpliwości, że ta rywalizacja w postaci goli rozpromienieje w drugiej części.

W tejże odsłonie, grający pod wodzą nowego trenera Bruno Labbadii berlińczycy nie pozostawili rywalom złudzeń. Bramkę otwierającą mecz gracze z Hoffenhein stracili jednak w nieszczęśliwych okolicznościach, kiedy Akpoguma dostawił nogę do piłki zmierzającej poza światło bramki, niefortunnie pokonując własnego bramkarza. Dwie minuty później załamani tą sytuacją gospodarze stracili drugiego gola, a asystę Mittelstädta wykorzystał rozgrywający kapitalne zawody Ibisevic. Miejscowych pogrążył w 74. min. Cunha, który po kilku wcześniej niewykorzystanych okazjach, tym razem po podaniu Torunarighy znalazł drogę do siatki.

W ostatnich kilkunastu minutach gry – już przy stanie 3-0 dla Herhy –  doczekaliśmy się występu Krzysztofa Piątka, który wszedł na boisko za najlepszego na boisku Ibisevica, dając bohaterowi spotkania szansę na wcześniejszy odpoczynek.

TSH 1899 HOFFENHEIN   0:3  HERTHA BERLIN

Akpoguma (sam.) 58., Ibišević 60., Cunha 60.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – S. Posch, Akpoguma,Hübner – Kadeřábek, Grillitsch, Rudy (66. Geiger), Zuber (66. Bruun Larsen) – Skov, Bebou (46. Beier), Baumgartner.

Hertha Berlin: Jarstein – Pekarík, Torunarigha, Boyata, Plattenhardt – Lukebakio (79. K. Piątek), Grujić, Skjelbred (87. Ascacibar), Mittelstädt (90. Dilrosun) – Ibišević, Cunha (78. Maier).