Efektowne zwycięstwo Piasta w ostatnim sparingu przed el. Ligi Mistrzów!

6 lip 2019, 18:06

Mistrz Polski rozegrał dziś ostatni mecz kontrolny, przygotowujący do nowego sezonu. Podopieczni Waldemara Fornalika rozbili aż 7:1 spadkowicza z PKO Ekstraklasy, Miedź Legnica.

Prowadzenie dla Piasta w 13. minucie meczu wywalczył Piotr Parzyszek. Kilkanaście minut później do wyrównania doprowadził jednak Estończyk, Henrik Ojamaa. Rems 1:1 utrzymał się tylko przez kilka minut, bowiem na prowadzenie zespół z Gliwic zdołał wyprowadzić lewy obrońca, Mikkel Kirkeskov. Przed przerwą do bramki strzeżonej przez Matuesza Hewelta trafiali jeszcze Parzyszek oraz Jorge Felix i do przerwy mistrz Polski prowadził 4:1.

W drugiej połowie Piast nie zwalniał tempa, czego efektem były kolejne bramki. W 47. minucie po raz trzeci golkipera rywali pokonał Parzyszek, natomiast w 79. minucie na listę strzelców wpisał się Hiszpan Gerard Badia. Wynik spotkania zaledwie minutę później ustalił nowy napastnik mistrza Polski, Dani Aquino.

6 lipca 2019, godz. 16:00 – spotkanie towarzyskie

Piast Gliwice 7:1 Miedź Legnica

Piotr Parzyszek 13, 34, 46, Mikkel Kirkeskov 29, Jorge Félix 42, Gerard Badía 79, Dani Aquino 80 – Henrik Ojamaa 26

Piast Gliwice: 26. František Plach (46 Jakub Szmatuła) – 5. Marcin Pietrowski (67 Tomasz Mokwa), 4. Jakub Czerwiński (75 Damian Byrtek), 88. Uroš Korun (46 Tomáš Huk), 2. Mikkel Kirkeskov (46 Jakub Holúbek) – 20. Martin Konczkowski (46 Gerard Badía), 6. Tom Hateley (67 Patryk Sokołowski), 10. Patryk Dziczek (72 Sebastian Milewski), 17. Joel Valencia (67 Aleksander Jagiełło), 11. Jorge Félix (75 Dani Aquino) – 9. Piotr Parzyszek (57 Karol Stanek)

Miedź Legnica: Mateusz Hewelt (Jan Szpaderski) – Paweł Zieliński (87 Mateusz Zatwarnicki), Nemanja Mijušković (82 Jan Ostrowski), Božo Musa, Grzegorz Bartczak – Henrik Ojamaa (87 Michał Pojasek), Adrian Purzycki, Krzysztof Danielewicz, Petteri Forsell, Maciej Śliwa (30 Patryk Makuch, 63 Aboubacar Condé) – Valērijs Šabala. Grali także: Marquitos, Hubert Antkowiak