Eintracht Frankfurt wygrywa Ligę Europy! Aaron Ramsey zmarnował jedenastkę

Aktualizacja: 19 maj 2022, 10:07
18 maj 2022, 23:58

W środę 18 maja rozegrany został finał Ligi Europy. Starcie Eintracht Frankfurt – Rangers FC w regulaminowym czasie zakończyło się wynikiem 1:1. Do rozstrzygnięcia potrzebna była więc seria rzutów karnych, która okazała się szczęśliwsza dla drużyny z Niemiec.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Krwawy początek spotkania w Sewilli

Mecz od pierwszego gwizdka sędziego toczył się w bardzo napiętej atmosferze. Klimat, który panował na trybunach, szybko przełożył się bowiem na wydarzenia boiskowe. Już po kilku minutach gry doszło do groźnego starcia pomiędzy Jonem Lundstramem i Sebastianem Rode. Zawodnik Rangersów chciał zaatakować piłkę, ale jego wysoko uniesiona noga trafiła w zawodnika z Niemiec. Kapitan Eintrachtu zalał się krwią i potrzebna była pomoc medyczna.

Na szczęście Rode po chwili mógł już kontynuować grę na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli. W 20. minucie Niemiec wraz z drużyną powinien cieszyć się z prowadzenia. Blisko zdobycia bramki był bowiem Ansgar Knauff, ale jego strzał doskonale obronił Allan McGregor. W pierwszej części gry dwie świetnie okazje do wpisania się na listę strzelców miał również Filip Kostić. W obu przypadkach jego uderzenia okazały się jednak minimalnie niecelne, a futbolówka o włos przelatywała obok bramki.

Szkoci strzelają pierwszego gola w finale Ligi Europy

Po zmianie stron to nadal Eintracht wydawał się drużyną lepszą. Pierwszego gola w finale Ligi Europy zdobyli jednak piłkarze ze Szkocji. Fatalny błąd popełnił na własnej połowie Tuta, który potknął się przy próbie odbioru podania od swojego zespołowego kolegi. Błyskawicznie wykorzystał to Joe Aribo, który w 57. minucie meczu wyprowadził Rangersów na prowadzenie.

Radość Szkotów nie trwała jednak zbyt długo. Już dwanaście minut później na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. Gola wyrównującego zdobył Kolumbijczyk Rafael Borre, który wykorzystał dośrodkowanie Filipa Kosticia, a następnie umieścił futbolówkę w bramce szkockiego zespołu. Jak się okazało było to trafienie na wagę dogrywki.

W doliczonych trzydziestu minutach gry ponownie więcej ataków widzieliśmy ze strony Eintrachtu Frankfurt. Niemcy bezskutecznie próbowali jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie finał Ligi Europy rozstrzygnęła więc dopiero seria rzutów karnych.

Aaron Ramsey zaprzepaścił marzenia Rangersów

W konkursie jedenastek lepsi okazali się zawodnicy z Niemiec. W czwartej serii rzutów karnych pomylił się Aaron Ramsey, który zaledwie kilka chwil wcześniej pojawił się na boisku. Walijczyk oddał słaby strzał w środek bramki, co nie mogło zaskoczyć golkipera Eintrachtu. Ostatecznie puchar Ligi Europy trafił więc w ręce piłkarzy z Frankfurtu.

Warto dodać, że dla dla Eintrachtu jest to pierwsze międzynarodowe trofeum od 1980 roku. Dzięki zwycięstwu w środowym finale piłkarze z Niemiec zagrają w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Finał Ligi Europy: 10 lat temu grali w czwartej lidze. Dziś walczą o europejski tytuł!