Ekstraklasa: Śląsk wygrywa i utrzymuje kontakt z czołówką

25 cze 2020, 21:35

W czwartkowy wieczór Śląsk Wrocław podejmował u siebie Cracovię.

W pierwszej połowie nie obejrzeliśmy żadnej bramki, na co nie wskazywał by końcowy wynik tego spotkania. Ciekawie było w 26. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, van Amersfoort oddał strzał głową, lecz piłka minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez golkipera gospodarzy.

Pierwszy gol padł już na początku drugiej części gry. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Fiolic, a bramkę dającą prowadzenie drużynie z Małopolski dał Lopes.

W 61. minucie padła bramka wyrównująca. Z lewej strony dośrodkowywał Pich, a akcję zakończył Płacheta.

Minutę później Płacheta znów brał udział w akcji bramkowej. Tym razem strzelec pierwszego gola dla Śląska przebiegł z piłką około 30 metrów i oddał ją lepiej ustawionemu Exposito, który trafił do siatki Cracovii strzałem z 16 metra.

Na dziesięć minut przed końcem po raz drugi na liście strzelców zapisał się Płacheta. Tym razem 22-latek otrzymał długie podanie z własnej połowy, minął rywala i pewnym kropnięciem podwyższył prowadzenie Wrocławian.

W doliczonym czasie gry bramkę ratującą honor Cracovii zdobył Lopes.

Po dzisiejszym meczu Śląsk ma 52 pkt w tabeli ze stratą tylko 1 oczka do bezpośrednio wyprzedzającego go Lecha i Piasta, którzy zajmują odpowiednio 2. i 3. miejsce.

PKO Ekstraklasa, 06.25.2020.                                                                                Śląsk Wrocław 3:1 Cracovia