Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Ekstraklasa wznawia rozgrywki!

Ekstraklasa wznawia rozgrywki!

0

Po przerwie reprezentacyjnej (eliminacje Francja 2016) i półfinale Polski, rozgrywki wznawia w tym weekendzie Ekstraklasa. W dwóch zaplanowanych na piątek spotkaniach, spotkają się Ruch Chorzów z Cracovią i Wisła Kraków z Górnikiem Zabrze!

Pojedynek Górny Sląsk – Małopolska zapowiada się bardzo interesująco. Zabrzanie mimo, że zajmują 7 pozycję w tabeli, wciąż nie mogą być pewni miejsca w 8! W przypadku porażki z Wisłą, mogą ich wyprzedzić Lechia i Korona.  Dla zespołu z Reymonta jest to również ważne spotkanie, gdyż w przypadku zwycięstwa, mogą przeskoczyć w tabeli wrocławian i znacznie przybliżyć się do Jagielloni! Może to jednak okazać się trudne, gdyż Wiślacy będą musieli sobie poradzić bez pauzujących za kartki Burligi i Stilicia!

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja Ruchu i Cracovii. Chorzowianie w przypadku zainkasowania kompletu punktów, przeskoczą w tabeli GKS Bełchatów i Piasta Gliwice. Będą mieli tyle samo punktów co Cracovia! “Pasy” nie ułatwią drogi Ruchowi. W przypadku zainkasowania przez nich kompletu punktów, przeskoczą w tabeli Górnika z Łęcznej i Pogoń. W ten sposób zachowają realne szanse na awans do czołowej 8.

Tak więc oba spotkania zapowiadają się na bardzo interesujące.

 

 

Komentarze