Ekstraklasa: Zawisza pokonuje Ruch Chorzów!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:39
21 mar 2015, 17:31

Zawisza Bydgoszcz wygrała z Ruchem Chorzów 2:1. Gospodarze nie potrafili powstrzymać gości.

Na początku spotkanie nie obserwowaliśmy efektownych za grań. Co więcej, Przez pierwszych dziesięć minut nie było żadnej akcji pod bramką. W 11. minucie piłka wylądowała w siatce Zawiszy, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. W 24. minucie już wszystko było zgodnie z zasadami. Gol został uznany, a na listę strzelców wpisał się Micael – reprezentujący Zawiszę Bydgoszcz. Siedem minut później kolejnego gola dla drużyny z Budgoszczy zdobył Barisić. W 37. minucie w końcu gola zdobył Konczkowski z Ruchu Chorzów. Druga połowa spotkania była zdecydowanie gorsza. Nie obserwowaliśmy już żadnych celnych strzałów i mecz zakończył się 2:1 dla gości.

Ruch Chorzów – Zawisza Bydgoszcz 1:2
0:1 – Micael 24′
0:2 – Barisić 31′
1:2 – Konczkowski 37′

Składy:

Ruch Chorzów: Matus Putnocky, Martin Konczkowski, Marcin Malinowski, Michał Helik, Paweł Oleksy, Bartłomiej Babiarz (46′ Eduards Visnakovs), Łukasz Surma, Jakub Kowalski (65′ Marek Zieńczuk), Filip Starzyński, Roland Gigołajew, Grzegorz Kuświk (57′ Michał Efir).

Zawisza Bydgoszcz: Grzegorz Sandomierski, Jakub Wójcicki, Andre Micael, Luka Marić, Sebastian Ziajka, Kamil Drygas, Iwan Majewskij, Bartłomiej Pawłowski (78′ Sebastian Kamiński), Mica (73′ Giorgi Alawerdaszwili), Alvarinho, Josip Barisić (63′ Jakub Świerczok).

Żółte kartki: Drygas, Majewskij (Zawisza).

Sędzia: Paweł Gil.