Ekstraliga kobiet: Lider bez problemów, Mitech Żywiec zwycięża w hicie kolejki

13 mar 2016, 20:24

W najciekawszym spotkaniu 15. kolejki piłkarskiej Ekstraligi kobiet – Mitech Żywiec pokonał na wyjeździe Górnika Łęczna 3:2. W innych spotkaniach w większości niespodzianek nie było, a pewne zwycięstwo odniósł lider z Konina. Bohaterką kolejki została Roksana Ratajczyk z Olimpii Szczecin, która ustrzeliła hat-tricka.

Przez większą część spotkania, Mitech Żywiec miał zdecydowaną przewagę i nic nie wskazywało na to, że zespół z Łęcznej może być bliski powrotu do meczu. Gole Lucii Suskovej, Patrycji Rżany i Katarzyny Rozmus dały zespołowi z Żywca spory komfort, ale w końcówce meczu dwie bramki zdobyła Anna Sznyrowska. Gorąca końcówka nie przyniosła jednak remisu i czwarta drużyna tabeli wyjechała z terenu wicelidera z kompletem punktów.

Żadnych problemów z pokonaniem rywalek nie miał lider tabeli – Medyk Konin. Świetnie mecz zaczęła Agata Tarczyńska, która w pierwszej połowie dwukrotnie wpakowała piłkę do bramki AZS PWWSZ Wałbrzych. Po przerwie, swoje trafienia dołożyły Radosława Sławczewa i Katarzyna Daleszczyk, dając zespołowi z Konina kolejne trzy punkty.

Świetny mecz rozegrała wspomniana wcześniej Roksana Ratajczyk, która na listę strzelców wpisywała się w 4., 24., i 70. minucie. Trafienie Natalii Niewolnej jeszcze dobiło GOSiR Piaseczno, które poległo w starciu z Olimpią Szczecin – 4:0.

W innych meczach KKP Bydgoszcz przegrał z Zagłębiem Lubin 1:2, Czarni Sosnowiec zremisowali z AZS PSW Biała Podlaska 2:2, a AZS Wrocław rozwiał nadzieję Sztormu Gdańsk, wygrywając 2:0. W tabeli Medyk Konin posiada 41 punktów i ma aż 11 punktów przewagi nad Górnikiem Łęczna. Trzecie jest Zagłębie Lubin, z 27. oczkami na koncie.