Ekstraliga kobiet: Zawodniczki Górnika Łęczna mistrzem Polski!

9 cze 2019, 14:51

W decydującym o mistrzostwie Polski Górnik Łęczna pokonał na własnym stadionie Medyka Konin 2:0 i obronił tytuł mistrzowski.

Przed ostatnią kolejką w lepszej sytuacji były zawodniczki z Konina, które miały dwa punkty więcej od obrończyń tytułu. Sytuacja zmieniła się w 39.minucie gdy Górnika na prowadzenie wyprowadziła Ewelina Kamczyk. W 60.minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartkę otrzymała zawodniczka Medyka, Julia Maskiewicz. Wynik spotkania ustaliła Kamczyk dla której było to 35 trafienie w sezonie, które zapewniło jej tytuł królowej strzelczyń Ekstraligi.

Trzecie miejsce zajął zespół Czarnych Sosnowiec. Z Ekstraligą pożegnały się zespoły Mitechu Żywiec i Polonii Poznań. W przyszłym sezonie w najwyższej lidze zagrają z kolei zespoły Rolnika Biedrzychowice i KKP Bydgoszcz.

Górnik Łęczna – Medyk Konin 2:0 (1:0)