El. ME do lat 19: Świetne rozpoczęcie Polaków!

6 paź 2016, 17:22

Reprezentacja Polski do lat 19 w piłce nożnej bardzo dobrze rozpoczęła zmagania w eliminacjach do mistrzostw Europy! Nasi młodzi reprezentanci rozbili w pierwszym grupowym meczu Macedonię 4:0.

Macedończycy choć w europejskim futbolu nie stanowią o sile to zawsze trzeba się z nimi liczyć. Udowodnili to w dwóch ostatnich meczach ogrywając Cypr 1:0 i Bośnię i Hercegowiną 2:0. Udowodnili swoje piłkarskie umiejętności także dziś w pierwszej połowie, gdzie walczyli z “Biało-czerwonymi” jak równy w równym.

Drugie 45 minut to już jednak dominacja Polaków. Najpierw w 48. minucie piłkę do siatki wpakował zawodnik Lecha Poznań, Kamil Jóźwiak. W 65. i 69. minucie chwilę chwały miał 18-letni Kamil Wojtkowski, a rywali w 82. minucie dobił Paweł Tomczyk.

W drugim meczu grupy 11. Słowacja pokonała Irlandię Północną 1:0. Polacy swój drugi mecz rozegrają za dwa dni, a ich rywalami będą nasi południowi sąsiedzi.