el. EURO 2020: Grali grupowi rywale Polaków. Wysokie zwycięstwo Izraela!

7 cze 2019, 23:06

Równolegle do spotkania Polski z Macedonią Północną odbywały się dwa pozostałe mecze grupy “G” eliminacji EURO 2020. Zwycięstwa zanotowały reprezentacje Izraela oraz Austrii.

Izrael, który w poprzednim spotkaniu dość niespodziewanie ograł Austrię 4:2, tym razem gładko pokonał reprezentację Łotwy 3:0. Wszystkie bramki dla podopiecznych Andreasa Herzoga zdobył napastnik chińskiego Guangzhou R&F, Eran Zahavi. 31-letni piłkarz dał się dziś we znaki bramkarzowi Arki Gdynia, Pavelsowi Steinborsowi, pokonując go odpowiednio w 10., 59. oraz w 80. minucie spotkania. Zwłaszcza pierwsza bramka zasługiwała na słowa uznania. Izraelczyk bardzo precyzyjnym strzałem pokonał bowiem łotewskiego bramkarza bezpośrednio z rzutu wolnego. Poza Steinborsem w podstawowym składzie Łotwy znaleźli się m.in. napastnik Bruk-Betu Nieciecza, Vladislavs Gutkovskis oraz były piłkarz Cracovii, Deniss Rakels.

Łotwa 0:3 Izrael

10., 59., 80. Eran Zahavi

W spotkaniu pomiędzy Austrią a Słowenią padła tylko jedna bramka, której autorem był Guido Burgstaller. Decydujące trafienie miało miejsce w 74. minucie spotkania. Wcześniej nieznaczną przewagę mieli gospodarze, jednak nie byli w stanie jej udokumentować. W 24. minucie po strzale Sabitzera, znany z występów w Atletico Madryt, Jan Oblak sparował piłkę na słupek, czym zapobiegł utracie bramki. Kilka minut później świetnie zachował się także przy sytuacji sam na sam ze Schlagerem, broniąc jego uderzenie. Ostatecznie Słowenia musiała jednak uznać wyższość Austrii, dla której były to pierwsze punkty w tych eliminacjach.

Austria 1:0 Słowenia

74. Guido Burgstaller

Po trzeciej kolejce eliminacji do Mistrzostw Europy 2020 liderem grupy “G” niezmiennie pozostaje Polska z kompletem zwycięstw. Za nami z dorobkiem 7 punktów plasuje się Izrael, a na trzecim miejscu jest Macedonia Płn. z 4 punktami. Czwarte miejsce zajmuje Austria z dorobkiem 3 punktów, dalej Słowenia z 2 oczkami, a na ostatniej pozycji znajduje się Łotwa z zerowym dorobkiem.