el. Euro 2020: Grali grupowi rywale Polski. Macedonia Płn. liderem tabeli!

21 mar 2019, 22:56

Reprezentacja Polski pokonała w spotkaniu inaugurującym eliminacje Mistrzostw Europy 2020 Austrię 1:0, ale to nie my będziemy liderem grupy po pierwszej kolejce. Miano to przynajmniej przez kilka dni dzierżyć będzie Macedonia Północna, która pokonała przed własną publicznością Łotwę 3:1.

Macedończycy wynik spotkania otworzyli już w 11. minucie za sprawą trafienia Ezgjana Alioskiego, któremu asystował Goran Pandev. W bramce Łotwy nie popisał się przy tej sytuacji doświadczony golkiper szwajcarskiego Zurichu Andris Vanins. W 29. minucie meczu gospodarze ponownie wykorzystali błąd Vanisa i dzięki bramce Eljifa Elmaza podwyższyli prowadzenie. Gola kontaktowego dla Łotwy zanotował w 87. minucie Vjaceslavs Isajevs, jednak decydujący głos mieli miejscowi i to oni za sprawą trafienia Elmaza ustalili wynik spotkania.

Macedonia Północna 3:1 Łotwa

11. Alioski (Pandev), 29. Elmaz, 90+3. Elmaz (Alioski) – 87. Isajevs

Macedonia Północna: Dimitrievski – Ristovski, Musliu, Velkovski, Alioski – Trajkovski (83. Markoski), E. Bardhi, Nikolov, Hasani (23. Elmaz) – Nestorovski, Pandev (C) (71. Ristevski)

Łotwa: Vaņins (C) (33. Steinbors) – Gabovs, Dubra, Ošs, Maksimenko – Tarasovs, Isajevs, Ciganiks, Rakels – Karašausks (68. Tobers), Šabala

W innym starciu grupy “G” Izrael zremisował ze Słowenią 1:1. W 49. minucie po sporym błędzie obrony reprezentacji Izraela na prowadzenie wyszli goście. Trafienie zaliczył napastnik słowackiego Slovana Bratysława, Andraz Sporar. Prowadzenie Słowenii nie trwało jednak długo, bo już w 55. minucie do wyrównania doprowadził Eran Zahavi, ustalając tym samym wynik spotkania.

Izrael 1:1 Słowenia

55. Zahavi (Yeini) – 49. Šporar

Izrael: Harush – Dasa, Taha, Yeini, Ben Harush, Tawatha (77. Cohen) – Kayal (63. Solomon), Dor Peretz, Natkho (C) (79. Cohen) – Zahavi, Dabour

Słowenia: Oblak – Stojanović, Aljaž Struna, M. Mevlja, Jokić (C) – Zajc (63. Črnigoj), Krhin, Kurtić – Iličić, Šporar (85. Bohar), Verbič (90. Bijol)