EL. EURO 2020: Polska awansowała na Euro 2020!

Aktualizacja: 27 sty 2023, 08:11
13 paź 2019, 22:41

Kolejne starcie “Biało – Czerwonych” w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2020 to mecz z Macedonią Północną. Kilka dni po wygranej na wyjeździe z Łotwą, Polacy na stadionie PGE Narodowym w Warszawie staną przed szansą wywalczenia awansu na turniej Euro 2020. Zapraszamy na relację z tego spotkania.

Początek spotkania był stosunkowo udany dla podopiecznych Jerzego Brzęczka. W 10. minucie groźnie uderzał, będący ostatnio w dobrej formie Krychowiak. Chwilę później po dośrodkowaniu Bereszyńskiego, z powietrza huknął Lewandowski minimalnie niecelnie. W 17. minucie powinno być 1:0 dla Polski. Po otwierającym zagraniu Krychowiaka, przed szansą stanął Szymański. Skrzydłowy na zamach oszukał obrońcę gości, lecz jego strzał został zablokowany. Piłka trafiła do Zielińskiego, który zdecydował się na uderzenie. Niestety piłka trafiła tylko w poprzeczkę. Goście odpowiedzieli groźnym uderzeniem Alioskiego z rzutu wolnego. Na posterunku był jednak Szczęsny. W następnych minutach brakowało już klarownych okazji. Z przebiegu pierwszej połowy mogliśmy być jednak stosunkowo zadowoleni. Nasza reprezentacja cechowała się determinacją oraz zaangażowaniem.

Początek drugiej połowy również należał do “Biało-Czerwonych”. Rzut wolny wykonywał Lewandowski. Uderzenie zatrzymało się, jednak na murze. Do piłki dopadł Szymański, a jego uderzenie zatrzymało się na słupku. W 65. minucie groźnie uderzał Nestorowski, ale znajdował się na spalonym. Po wejściu na boisku pokazał się Milik, który głową próbował pokonać Dimitrevski. W końcu w 74 minucie mogliśmy cieszyć się z gola dla “Biało-Czerwonych”. Fantastyczne długie podanie Krychowiaka do Lewandowskiego. Kapitan naszej reprezentacji kapitalnie przyjął piłkę i wziął na zamach obrońcę gości. Gdy wydawało się że, “Lewego” wyprzedzi bramkarz przyjezdnych, do piłki dopadł wprowadzony na boisko Frankowski, założył tzw. “siatkę” golkiperowi Macedonii Północnej i wyprowadził reprezentację Polski na prowadzenie. “Nosa” do zmian miał dzisiaj selekcjoner Jerzy Brzęczek. Inny rezerwowy Milik, po asyście Lewandowskiego, kapitalnym strzałem z dystansu podwyższył rezultat spotkania. W samej końcówce blisko bramki był kolejny rezerwowy Piątek. Chwilę później sędzia zakończył dzisiejsze spotkanie. POLSKA JEDZIE NA EURO 2020!!!

13.10.2019 (niedziela), godz. 20:45 – el. Euro 2020

Polska : Macedonia Północna

1:0 – Frankowski 74’

2:0 – Milik 80’

Polska: Szczęsny – Bereszyński, Glik, Bednarek, Reca – Góralski, Krychowiak – Szymański (68’ – Milik), Zieliński (90+3′ – Piątek), Grosicki (74’ – Frankowski) – Lewandowski

Macedonia Północna: Dimitrevski – Ristevski, Musliu, Ristovski (82’ Radski) – Alioski, Spirovski, Nikolov (89′ – Stoilov), Bejtuali – Elmas, Nestorovski (74’ – Trajkowski), Pandev