Strona główna Piłka nożna Eliminacje Euro 2020 El. EURO 2020: Przewidywane składy Polski i Austrii

El. EURO 2020: Przewidywane składy Polski i Austrii

0

Już dziś 9 września odbędzie się kolejny mecz eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy z udziałem polskiej reprezentacji. Rywalem Polaków będzie Austria, która po zwycięstwie nad Łotwą awansowała na pozycje wicelidera tabeli. Jakim składem wyjdą Polacy oraz ich rywale?

Obie drużyny przystąpią do meczu w zgoła innych nastrojach. Austriacy po imponującym zwycięstwie nad Łotwą aż 6:0 nabrali pewności siebie i chcą kontynuować zwycięską passę. Polacy po fatalnym występie ze Słowenią muszą zdobyć punkty w dzisiejszym meczu, aby nie skomplikować sobie sytuacji w tabeli. Jerzy Brzęczek deklarował na konferencji prasowej, że rewolucji kadrowej nie będzie, ale drobne zmiany będą. Zamiast Michała Pazdana, który nie najlepiej zaprezentował się w ostatnim meczu, wystąpi wracający do zdrowia Kamil Glik. W wyjściowym składzie powinniśmy od pierwszych minut zobaczyć Krystiana Bielika, który zastąpi Mateusza Klicha.

W bramce zobaczymy Łukasza Fabiańskiego, w linii obrony Jana Bednarka, Kamila Glika, Tomasza Kądziorę i Bartosza Bereszyńskiego. W linii pomocy na skrzydłach zobaczymy Piotra Zielińskiego o Kamila Grosickiego, natomiast w środku duet Krychowiak-Bielik. Jeśli chodzi o napastników, to nie ma wątpliwości, że Robert Lewandowski wyjdzie na boisko w pierwszym składzie. Jego partnerem ma być Krzysztof Piątek, ale jest też możliwe, że napastnika AC Milan zastąpi w ataku Dawid Kownacki.

Eliminacje Euro 2020 (6. kolejka)
PGE Narodowy, Warszawa
9 wrzesnia (poniedziałek), godzina 20:45

Przewidywane składy na mecz Polska-Austria:

Polska: Łukasz Fabiański – Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński – Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik, Kamil Grosicki – Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski

Austria: Cican Stankovic – Stefan Lainter, Alexandar Dragovic, Martin Hinteregger, Andreas Ulmer – Valentino Lazaro, Julian Baumgartlinger, Konrad Laimer, David Alaba – Marcel Sabitzer – Marko Arnautovic

Komentarze