EL. EURO 2020: Świetny występ Lewandowskiego! Oceny zawodników po wygranej z Macedonią.

Aktualizacja: 2 lut 2023, 09:56
14 paź 2019, 00:29

Sukces Reprezentacji Polski. Drugie z rzędu Mistrzostwa Europy stały się faktem! Piłkarze Jerzego Brzęczka mogą spać spokojnie. Świetne zmiany Milika i Frankowskiego, dały awans na kolejną dużą imprezę międzynarodową.

Jak zagrali Polacy?

Niemoc strzelecka reprezentantów Polski trwała dość długo, ale worek z bramkami rozwiązał się pod koniec drugiej połowy. Ostatecznie wygrywamy 2:0 z Macedonią.

Oceny zawodników przedstawiamy w skali szkolnej 1-6.

Wojciech Szczęsny: 4. Słaby początek spotkania (niecelne wznowienia akcji), przytomna gra na przed polu. Bramkarz Juventusu Turyn po raz kolejny zachowuje czyste konto bez specjalnego wysiłku podczas meczu.

Bartosz Bereszyński: 4. Był aktywny w ofensywie przez większość spotkania. Zaliczył świetnie dośrodkowanie do Lewandowskiego w pierwszej połowie, a w obronie grał odpowiedzialnie. W drugiej połowie zmuszony napędzaniem akcji ofensywnych zostawał z przodu, oddając miejsce rywalom do wyprowadzania kontr.

Kamil Glik: 4. Solida i spokojna gra w defensywie. Atak Macedonii nie stanowił problemu dla podstawowego obrońcy Reprezentacji Polski.

Jan Bednarek: 3+. Młody obrońca z Premier League pokazał dojrzałą grę jak na swój młody wiek. Mimo żółtej kartki w drugiej części spotkania, potrafił dokończyć spotkanie bez popełniania prostych i głupich błędów.

Arkadiusz Reca: 4. Problem lewego obrońcy w kadrze może stać się przeszłością. Jeśli Arek dalej będzie podstawowym graczem włoskiego Spal to śmiało może stać się pierwszym wyborem Jerzego Brzęczka. Pewność siebie i dobra współpraca z Grosickim wyróżniała młodego piłkarza w drugiej połowie.

Jacek Góralski: 4. Był aktywny w ofensywie i odznaczał się przytomnymi odbiorami piłki. Sprawnie łatał dziury w środku pola. Prezentował mądrą grę, połączoną ze spokojem i odpowiedzialnością.

Grzegorz Krychowiak: 5. Dzięki Góralskiemu mógł dziś zagrać nieco wyżej i to się opłaciło. Napędzał ofensywne akcje zespołu. W pierwszej połowie był bliski strzelenia gola, ale ostatecznie zagrał jeden z lepszych meczów tych eliminacji.

Piotr Zieliński: 4+. Na samym początku spotkania mógł stać się bohaterem pięknego gola. Niestety piłka trafiła w poprzeczkę. Aktywność w ofensywie oraz agresywne przechwyty odznaczały pomocnika z Napoli.

Kamil Grosicki: 3+. Skrzydłowy Hull City nie zaprezentował niczego specjalnego w tym spotkaniu. W pewnych momentach w grze Grosika widoczny był chaos.

Sebastian Szymański: 4+. W drugiej połowie trafił w słupek. Wyglądał na zmotywowanego i nie bał się podejmować odważnych decyzji. Z spotkania na spotkanie młody zawodnik  zaczyna budować swoją pozycje w drużynie narodowej.

Robert Lewandowski: 5+. Stale starał się napędzać akcje ofensywne. Asystował przy dwóch golach oraz był bliski strzelenia bramki. Dojrzale dowodził kolegami podczas spotkania i nie pozwolił na chwilę zwątpienia w ostateczne zwycięstwo.

Przemysław Frankowski: 5. Świetna zmiana, która przyniosła gola na prowadzenie w 73 minucie. spotkania.

Arkadiusz Milik: 5. Potrzebował strzelenia bramki jak mało kto! Zła passa strzelecka w klubie i reprezentacji została przełamana. Gol z końca spotkania był pięknej urody i na pewno podbudował morale polskiego napastnika.

Krzysztof Piątek: 3. Nie pokazał nic specjalnego po wejściu na boisko. Być może dostał zbyt mało minut aby zaprezentować swoje umiejętności.