El. Euro 2024. Kto dziś awansuje na turniej? Ważne mecze także dla Polaków

lis 20 2023, 16:13

Poniedziałek jest przedostatnim dniem listopadowej przerwy reprezentacyjnej. Spośród siedmiu zaplanowanych na wieczór meczów w eliminacjach Euro 2024, w aż trzech toczyć się będzie walka o bezpośredni awans na turniej. Ich wyniki będą ważne dla reprezentacji Polski.Kolejne zespoły z awansem na Euro 2024

Podczas listopadowej przerwy na reprezentacje poznaliśmy kolejne drużyny, które uzyskały bezpośredni awans na Euro 2024. W czwartek dokonały tego Węgry i Słowacja, dzień później z kwalifikacji na turniej cieszyli się Albańczycy i Duńczycy. Z kolei w sobotę dokonali tego natomiast Szwajcarczy i Holendrzy.

W niedzielnej serii meczów wyłoniony został jeden uczestnik przyszłorocznych mistrzostw Europy. To Serbia, która do kwalifikacji potrzebowała tylko jednego punktu w domowym meczu z Bułgarią. Remis 2:2 zapewnił jej udział w turnieju w Niemczech.

Polacy czekają na rywala w barażach

W poniedziałkowy wieczór poznamy trzy kolejne ekipy, które awansują na Euro 2024. Wyłonione zostaną w trzech bezpośrednich spotkaniach – Włosi zagrają z Ukrainą (grupa C), Czesi z Mołdawianami (grupa E), natomiast Słoweńcy z Kazachstanem (grupa G). Każdy z tych meczów zacznie się o 20:45.

Te ekipy, które nie wywalczą awansu przez eliminacje, powalczy o udział w Euro 2024 w barażach. Z punktu widzenia reprezentacji Polski, kluczowe będzie poniedziałkowe starcie Ukrainy z Włochami. Jeśli ci drudzy przegrają, w dwustopniowych barażach mogą zagrać z Estonią, Walią i właśnie biało-czerwonymi.

Terminarz poniedziałkowych meczów w el. Euro 2024

● Albania vs Wyspy Owcze (20:45)
● Czechy vs Mołdawia (20:45)
● Irlandia Północna vs Dania (20:45)
● Macedonia Północna vs Anglia (20:45)
● San Marino vs Finlandia (20:45)
● Słowenia vs Kazachstan (20:45)
● Ukraina vs Włochy (20:45)Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA