el. LE: Braga bezlitosna dla pogromców Lechii! Kamil Wilczek nie pomógł swojej drużynie

8 sie 2019, 20:33

Sporting Braga pokonała na wyjeździe Brondby IF 4:2 w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Europy. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Kamil Wilczek.

Bardzo ofensywnie mecz rozpoczęli pogromcy Lechii Gdańsk. Już w 8. minucie piłkę do siatki skierował Kamil Wilczek, ale w momencie podania polski napastnik znajdował się na pozycji spalonej i trafienie nie zostało zaliczone. Chwilę później jego zespół prowadził jednak 1:0, po pięknym uderzeniu Dominika Kaisera z kilkunastu metrów. Na odpowiedź podopiecznych Ricardo Sa Pinto nie trzeba było długo czekać. W 18. minucie po dośrodkowaniu Horty golkipera Brondby uderzeniem głową pokonał Paulinho. Defensywa duńskiego klubu kompletnie się pogubiła i zaraz po utracie pierwszej bramki Braga strzeliła po raz drugi. Tym razem Andre Horta wykorzystał fatalny błąd jednego z graczy gospodarzy i w sytuacji sam na sam z Schwabe górą okazał się piłkarz gości.

Tuż po przerwie Dominik Kaiser ponownie wpisał się na listę strzelców doprowadzając tym samym do wyrównania. W 77. minucie bliski był nawet trzeciego trafienia, ale jego uderzenie z problemami zdołał jednak obronić Matheus. W doliczonym czasie gry fatalny błąd w obronie popełnił Paulus Arajuuri i tym samym na bramkę Brondby ruszył Ricardo Horta, który technicznym uderzeniem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Gospodarze całkowicie stracili panowanie nad meczem w efekcie czego tuż przed końcowym gwizdkiem po akcji Bragi piłkę do własnej bramki skierował Hjortur Hermannsson, przybliżając tym samym zawodników byłego szkoleniowca Legii do awansu do IV rundy eliminacji Ligi Europy.

Brondby IF 2:4 Sporting Braga
15. Kaiser, 50. Kaiser – 18. Paulinho, 20. A. Horta, 90+2. R. Horta, 90+6. H. Hermannsson

Brøndby IF: Schwäbe – Mensah, Hermannsson, Arajuuri, Jung – Fisker (58. Tibbling), Radošević, Kaiser – Uhre (67. Lindstrøm), Wilczek (C), Hedlund

Sporting Braga: Matheus – Ricardo Esgaio, Santos, Bruno Viana, Nuno Sequeira – Wilson Eduardo (C) (70. Costa), Palhinha, Fransérgio (68. Novais), A. Horta – R. Horta, Paulinho (81. Hassan)