el. LE: Brondby IF Kamila Wilczka awansowało do II rundy

18 lip 2019, 20:01

Brondby IF pomimo porażki z fińskim Interem Turku 0:2 zdołało awansować do II rundy eliminacji Ligi Europy, w której zmierzy się z Lechią Gdańsk. Spotkanie na ławce rezerwowych zaczął polski napastnik, Kamil Wilczek.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami padł wynik 4:1 dla ekipy z Danii. Solidna zaliczka przed rewanżem pozwoliła trenerowi Nielsowi Frederiksenowi na dokonanie kilku zmian w podstawowym składzie. Na ławce zasiadł m.in. Kamil Wilczek, który zdobył dwie bramki w wygranym przed tygodniem spotkaniu.

Od początku rewanżowego starcia oglądaliśmy wyrównaną grę. Zespół z Danii starał się kontrolować jej przebieg, mając komfort w postaci dobrego rezultatu sprzed tygodnia. Gospodarze nie zamierzali jednak odpuszczać, licząc na dobry wynik przed własną publicznością. Pomimo kilku groźnych akcji z obu stron do przerwy nie doczekaliśmy się bramek.

Na początku drugiej części spotkania dość nieoczekiwanie na prowadzenie wyszła drużyna z Finlandii. Prawą stroną boiska ruszył Niko Markkula, złamał akcję do środka boiska i mocnym uderzeniem lewą stopą pokonał golkipera Brondby. Zaskoczeni takim obrotem sytuacji goście, nie byli w stanie wyjść spod naporu rywala. W efekcie kilka minut później Inter Turku zdobył drugą bramkę, tym razem autorstwa Filipa Valencicia. Inter był o krok od wyeliminowania wyżej notowanego rywala, ale zabrakło mu skuteczności w dalszej części meczu. W 58. minucie spotkania na boisku pojawił się Kamil Wilczek, ale nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Ostatecznie to zespół z Danii zagra więc w kolejnej rundzie przeciwko Lechii Gdańsk.

18 lipca 2019, godz. 17:30 – el. Ligi Europy
Inter Turku 2:0 Brondby IF
52′ Markkula, 56′ Valencić

Inter Turku: Henrik Moisander – Arttu Hoskonen (70′ Frederikus Klinkenberg), Juuso Hämäläinen, Miro Tenho – Nikko Markkula, Nillo Mäenpää (76′ Albion Ademi), Aleksi Paananen, Álvaro Muñiz, Luciano Balbi (85′ Mikko Kuningas) – Timo Furuholm, Filip Valenčič

Brøndby IF: Schwäbe – Gammelby, Hermannsson, Jung, Mensah – Fisker, Børkeeiet (58′ Radošević), Kaiser – Hedlund, Uhre (58′ Wilczek), Tibbling