El.LE: Dobry wynik Cracovii w Lidze Europy

11 lip 2019, 22:57

Czwarta drużyna poprzedniego sezonu Ekstraklasy rozpoczęła eliminacje. W dzisiejszym spotkaniu przeciwko zespołowi Dunajska Streda, zremisowali 1:1 na boisku rywala.

Mecz od samego początku był wyrównany z lekką przewagą podopiecznych Michała Probierza. Trener nastawił ich na wysoki pressing, który przez pierwszy kwadrans wyraźnie przeszkadzał drużynie gospodarzy w swobodnym rozgrywaniu piłki. Jednak mimo to pierwszą groźną okazję stworzyli sobie piłkarze Dunajskiej Stredy. W 10 minucie niebezpieczny strzał oddał najlepszy strzelec poprzedniego sezonu Słowaków, Kristopher Vida. Świetnie w tej sytuacji zachował się bramkarz Pasów, Michal Pesković. Później wspaniałą okazję miał Damian Dąbrowski, który wybiegł sam na sam z golkiperem Stredy, jednak nie wykorzystał tej szansy.

Pięć minut przed końcem pierwszej połowy składną akcję Cracovii strzałem zakończył Van Amerfoort. Uderzenie było dalekie od ideału, jednak rykoszet pomógł strzelcowi i piłka wpadła do bramki, kompletnie zmylając bramkarza. Był wynik 1:0. Niestety jednak radość z prowadzenia nie trwała długo. Zaledwie cztery minuty później gospodarze wyrównali. Prawą stroną pobiegł skrzydłowy wicemistrza Słowacji, Kamil Pestka nie nadążył i wyrównującego gola na swoje konto zapisał Marko Divković. Do przerwy 1:1.

Po przerwie tempo meczu wyraźnie siadło. Obie strony prezentowały dużą niedokładność w podaniach oraz dośrodkowaniach, było mało ruchu, gra toczyła się głównie w środku pola. Dopiero w ostatnich dwudziestu minutach zaczęło się trochę więcej dziać. Do głosu doszli gospodarze, zaczęli znajdować sobie coraz więcej miejsca i strzelali groźnie z dystansu. Niemniej jednak dobrze bronił Pesković, który obronił bardzo niebezpieczną główkę w ostatniej akcji meczu. Bramkowy remis dla Cracovii jest dobrym wynikiem. W rewanżu powalczą o awans do kolejnej rundy.

11 lipca 2019, 20:30 – eliminacje do Ligi Europy

Dunajska Streda 1:1 Cracovia