Strona główna Piłka nożna Europejskie puchary El. LE – Dunajska Streda – Cracovia. Kolejny słowacki rywal na drodze...

El. LE – Dunajska Streda – Cracovia. Kolejny słowacki rywal na drodze polskiego klubu

0

Dzisiaj Cracovia zacznie swój bój o awans do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Europy. Krakowianie zagrają mecz wyjazdowy ze słowackim klubem, Dunajska Streda. Co to za klub i jak jest mocny?

Drużyna Michała Probierza zaczyna swoją drogę od pierwszej rundy eliminacji do Ligi Europy. Na początek rywal ze Słowacji – Dunajska Streda. Poprzedni sezon zakończyli na drugim miejscu w rodzimej lidze. Wyżej był tylko Slovan Bratysława. Dla czwartej drużyny poprzedniego sezonu PKO Ekstraklasy to będzie trudna przeprawa.

Trenerem klubu ze Słowacji jest Niemiec, Peter Hyballa. Przejął ten zespół na początku poprzedniego sezonu. Klub pod jego wodzą poprawił wynik z sezonu 2017/2018, w którym zajęli trzecie miejsce o jedną lokatę. Z kolei w sezonie poprzednim, w którym zdobyli tytuł wicemistrza zdobyli 63 punkty. Najlepszym strzelcem był Kristopher Vida. Węgier strzelił 11 goli. Jedną bramkę mniej strzelił reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, Vakoun Issouf Bayo. Po bardzo dobrym sezonie na Słowacji przeniósł się w tym okienku do Celticu Glasgow. Kapitanem klubu jest reprezentant Węgier, Zsolt Kalmar.

Będzie to pierwsza potyczka polskiego klubu z Dunajską Stredą. Wcześniej nasze drużyny mierzyły się z dziewięcioma innymi zespołami. Ostatnim rywalem był AS Trencin, który w poprzednich eliminacjach wyeliminował Górnika Zabrze. Wtedy w dwumeczu wygrali aż 5:1. Z kolei klub z Trenczyna dobrze wspomina Legia Warszawa, która w 2016 roku wygrała swój dwumecz, który dał promocję do następnej rundy. W tym sezonie Legia zagrała w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Z kolei w poprzednim sezonie na drodze klubu z Warszawy stanął Spartak Trnawa, który pozbawił nadziei o ponownej grze w Lidze Mistrzów.

W całej historii starć polsko-słowackich bilans przemawia na naszą korzyść. W dotychczasowych 56 meczach, wygraliśmy 21 razy, 12 remis padał remis, a 16 razy klub z naszej południowej granicy był lepszy.

Dzisiaj kolejne spotkanie. Mecz odbędzie się na stadionie MOL Arena w Dunajskiej Stredzie. Początek spotkania planowany na godzinę 20:30.

 

 

Komentarze