el. LE: Ekipa Jędrzejczyka remisuje, ale i tak awansuje

6 sie 2015, 22:08

FK Krasnodar Artura Jędrzejczyka zremisował na wyjeździe ze Slovanem Bratysława 3:3 (2:0), ale dzięki dwubramkowej zaliczce z zeszłotygodniowego starcia, awansował do ostatniej rundy eliminacyjnej Ligi Europy.

Artur Jędrzejczyk tak jak przed tygodniem znalazł się w wyjściowej jedenastce rosyjskiej drużyny, która po 11 minutach była niemal pewna awansu. Dzięki dwóm bramkom Pawła Mamajewa prowadzili w dwumeczu 4:0 i poczuli się bardzo pewnie.

Zemściło się to w drugiej połowie. Słowacy, którzy nie mieli nic do stracenia, ruszyli do ataku i zdołali wbić gościom aż trzy gole. Klasycznego hat-tricka skompletował doskonale znany w Europie Róbert Vittek. Trzy bramki Slovana nie wystarczyły jednak do awansu i uczestnik zeszłorocznej edycji fazy grupowej LE, odpadł z rozgrywejjuż w III rundzie. W doliczonym czasie gry przyjezdni otrzymali drugi rzut karny, który na gola zamienił Fiodor Smołow, uderzając w okienko bramki strzeżonej przez Jána Muchę – byłego zawodnika Legii Warszawa.

Eliminacje Ligi Europy – III runda (rewanż, pierwszy mecz 2:0 dla Krasnodaru)
Slovan Bratysława – FK Krasnodar 3:3 (0:2)