El. LE: III runda nie dla Lechii Gdańsk!

1 sie 2019, 22:01

W ramach spotkań rewanżowych II rundy eliminacji do Ligi Europy Lechia Gdańsk gościła na Brøndby.  Stadion. W pierwszym spotkaniu po bramkach Paixao oraz Lipskiego, gdańszczanie pokonali ekipę Brøndby IF 2:1. Zapraszamy na krótką relację pomeczową!

Obie drużyny zmotywowane weszły w to spotkanie. Ile znaczy jednak gra na własnym obiekcie przy wsparciu swoich fanów widać było już po kilku minutach. Podopieczni Nielsa Frederiksena prezentowali się na boisku o wiele lepiej niż w pierwszym spotkaniu. W 15 minucie spotkania gospodarze objęli prowadzenie. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył, dobrze znany z występów w Lechu Poznań, Arajuuri i głową skierował piłkę do bramki. Kilka minut później groźnie dośrodkowywał Tobbling. Lechia mogła wyrównać w 33 minucie. Po dwójkowej akcji Mladenovicia z Udoviciciem doskonałą okazję miał Haraslin, ale uderzył zbyt lekko. Kilka minut później podopiecznych Piotra Stokowca ponownie po rzucie rożnym zaskoczył Arajuuri, ale tym razem jego strzał obronił Kuciak. W 40 minucie gospodarze mało co podwyższyliby wynik spotkania, ale strzał Hedlunda zatrzymał się na poprzeczce.

Gdańszczanie od razu po wyjściu z szatni chcieli doprowadzić do wyrównania. W polu karnym uderzał Paixao ale strzał Portugalczyka zablokował Arajuuri. W 53 minucie było już jednak 2:0. Bramkę strzałem z pierwszej piłki zdobył Kamil Wilczek. Podopieczni Piotra Stokowca cały czas dążyli do zdobycia bramki. Udało się w 67 minucie. Po dośrodkowaniu wprowadzonego 10 minut wcześniej Peszko, Paixao główką skierował piłkę do bramki. Sporo szczęścia Lechia miała w 82 minucie w kiedy Kaiser trafił w słupek. Wynik nie uległ już zmianie i na obie ekipy czekała dodatkowa walka w dogrywce.

Dogrywka fatalnie zaczęła się niestety dla gości. Po dośrodkowaniu piłkę do bramki skierował wprowadzony w końcowych minutach spotkania Lindstrøm. 3:1 dla Duńczyków w 94 minucie. Piotr Stokowiec zareagował natychmiast wprowadzając na boisko Wolskiego oraz Sobiecha za Haraslina i Paixao. Pod koniec pierwszej części dogrywki ponownie słupek uratował gdańszczan przed utratą kolejnej bramki. Polski zespół został dopity przez Lindstrøm, który zdobył drugą bramkę w tym meczu i ustalił wynik spotkania na 4:1.

1 sierpnia 2019, 19:30 – II rudna eliminacji Ligi Europy 2019/2020

Brøndby IF : Lechia Gdańsk 4:1

1:0 – Arajuuri 15’

2:0 – Wilczek 53’

2:1 – Paixao 67’

3:1 – Lindstrøm 94’

4:1 – Lindstrøm 118′

Składy

Brøndby IF: Schwabe – Jung, Arajuuri, Hermannsson, Mensah – Vigen (Borkeeiet 78’), Radosević, Kaiser – Tibbling (Uhre 70’), Wilczek, Hedlund (Lindstrøm 90’)

Lechia Gdańsk: Kuciak – Mladenović, Augustyn, Nalepa, Fila – Łukasik (Gajos 57’), Makowski – Udovicić (Peszko 57’), Lipski, Haraslin  (Wolski 97’)– Paixao (Sobiech 97’)