el. LE: Legia Warszawa pokonała wicemistrza Gibraltaru i zagra w II rundzie

18 lip 2019, 23:03

Po bezbramkowym remisie na wyjeździe, Legia Warszawa pokonała u siebie wicemistrza Gibraltaru, Europę FC 3:0. Zespół Aleksandara Vukovicia awansował tym samym do kolejnej rundy eliminacji.

Od pierwszych minut spotkania Legia starała się narzucić rywalowi swoje warunki gry. Ofensywna postawa od pierwszego gwizdka arbitra szybko przyniosła upragniony efekt, bowiem już w 6. minucie zespół ze stolicy wyszedł na prowadzenie. Długie podanie z prawej strony wprost pod nogi Carlitosa posłał Remy, a hiszpański napastnik mocnym strzałem w prawy dolny róg bramki pokonał golkipera Europy FC. Chwilę później z lewej strony boiska do środka zszedł z piłką Dominik Nagy, ale ta po jego uderzeniu odbiła się jedynie od słupka i opuściła murawę.

Napór Legii wciąż trwał, co dało efekt również w 13. minucie, kiedy to gola na 2:0 zdobył Sandro Kulenović. Z prawej strony boiska Novikovas zagrał futbolówkę do wbiegającego w pole karne Vesovicia, ten odegrał ją do Chorwata, który z kolei umieścił ją w siatce strzelając z niedużej odległości. Zespół Aleksandara Vukovicia mając niezły rezultat oddał pod koniec pierwszej połowy inicjatywę drużynie z Gibraltaru, która nie zdołała jednak poza kilkoma celnymi podaniami na połowie Legii, zagrozić jej bramce.

Kilka minut po zmianie stron okazję do podwyższenia prowadzenia miał Carlitos, jednak z ostrego kąta uderzył w poprzeczkę. W 52. minucie za faul na Hiszpańskim napastniku czerwoną kartkę obejrzał zawodnik gości, Sergio Sanchez i Europa kończyła mecz w osłabieniu. Zespół wicemistrzów Polski dość szybko wykorzystał taki stan rzeczy i po bramce Carlitosa, któremu asystował Novikovas prowadziła już 3:0. W końcówce meczu dość nerwowo zrobiło się pod bramką Majeckiego, jednak doskonałej okazji do zdobycia gola honorowego nie wykorzystał Juanpe, myląc się z kilku metrów.

Ostatecznie Legia pokonała wicemistrza Gibraltaru 3:0 i awansowała do II rundy eliminacji Ligi Europy, w której zmierzy się z fińskim KuPS Kuopio.

18 lipca 2019, godz. 21:00 – el. Ligi Europy
Legia Warszawa 3:0 Europa FC
6′ Carlitos, 13′ Kulenović, 61′ Carlitos

Legia Warszawa: Majecki – Vesović, Remy, Wieteska, Jędrzejczyk – Novikovas, Gvilia, Martins (70. Jodłowiec), Nagy (46. Agra) – Carlitos, Kulenović (64. Niezgoda)

Europa FC: Coleing – Ayew, Olmo, Sanchez, Olivero – Juanpe, Yahaya, Quillo (63. Rosa), Walker – Gallardo (67. Manu Dimas), De Barr (55. Velasco)