El. LE: PAOK Saloniki Karola Świderskiego przegrał ze Slovanem Bratysława!

Aktualizacja: 23 sie 2019, 02:13
22 sie 2019, 23:04

PAOK Saloniki, w którym na co dzień występuje polski napastnik, Karol Świderski przegrał na wyjeździe ze Slovanem Bratysława (0:1) w pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy. Polak na murawie zameldował się w 66. minucie meczu.

Pierwszą groźną sytuację goście mieli już w 7. minucie, kiedy to mocny strzał zza pola karnego oddał Leo Jaba, ale piłka zamiast wpaść do bramki, odbiła się od poprzeczki. Na początku drugiej połowy PAOK miał kolejną okazję do objęcia prowadzenia, ale w dogodnej sytuacji źle zachował się Pelkas, który nie trafił w futbolówkę po podaniu jednego z kolegów. Od 66. minuty na boisku grał Karol Świderski, który zastąpił wspomnianego Dimitrisa Pelkasa. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, dość niespodziewanie na prowadzenie wyszli gospodarze. Fatalny błąd popełnił golkiper greckiego klubu Alexandros Paschalakis, który przy próbie interwencji minął się z piłką, do której dopadł Myenty Abena i strzałem do pustej bramki zapewnił mistrzowi Słowacji zaliczkę przed spotkaniem rewanżowym.

22 sierpnia 2019, godz. 21:00 – el. Ligi Europy
Slovan Bratysława 1:0 PAOK Saloniki
90+4′ Abena

Slovan Bratysława: Greif – Medveděv, Abena, Božikov (C), Moha (87. Daniel) – Ljubičić, de Kamps (77. Nono) – Čavrić (54. Ratao), Holman, Rharsalla – Šporar

PAOK Saloniki: Paschalakis – Matos, Crespo, Varela, Giannoulis – Biseswar (80. Stoch), Esiti (76. Douglas), El Kaddouri, Jabá – Akpom, Pelkas (C) (66. Świderski)