el. LE: Sheriff Tyraspol przegrał z AIK Sztokholm. Pełny mecz rozegrał Ariel Borysiuk

8 sie 2019, 20:57

Sheriff Tyraspol przegrał przed własną publicznością z AIK Sztokholm 1:2. Całe spotkanie w barwach mistrza Mołdawii rozegrał Ariel Borysiuk.

Mistrzowie Szwecji na prowadzenie wyszli już w 12. minucie. Andrej Lukić próbując wybić piłkę spod nóg zawodnika gości zaskoczył własnego bramkarza, notując trafienie samobójcze. AIK wykorzystał moment zwątpienia Sheriffa i chwilę później podwyższył prowadzenie na 2:0. Po dośrodkowaniu Saletrosa z lewej strony boiska, golkipera gospodarzy zdołał pokonać uderzeniem głową Kolbeinn Sigthorsson.

Zespół z Tyraspola zdołał odpowiedzieć na bramki rywali dopiero po zmianie stron. W 56. minucie Yuri Kendys wykorzystał rzut karny, po przewinieniu Dimitriadisa, ustalając tym samym wynik spotkania. W samej końcówce rywalizacji na murawie w barwach gospodarzy pojawił się drugi z Polaków, Jarosław Jach.

Sheriff Tyraspol 1:2 AIK Sztokholm
56′ Kendys – 12′ Lukić (sam.), 14′ Sigthorsson

Sheriff Tiraspol: Mikulič – Balima (77. Cojocaru), Lukič, Muzek, Cristiano – Anton (46. Hordijenko), Borysjuk – Latifi (88. Jach), Kendys (C), Boban – Tambe

AIK Solna: Linner (C) – Dimitriadis (73. Lindkvist), Karlsson, Mets – Lundström (90. Rašidi), Larsson, Adu, Elyounoussi, Jonsson Saletros – Sigthorsson (76. Bahoui), Goitom