el. LE: Zespół Borysiuka i Jacha odpadł z europejskich pucharów!

15 sie 2019, 20:52

Sheriff Tyraspol zremisował na wyjeździe z AIK Sztokholm 1:1 (2:3 w dwumeczu) i tym samym pożegnał się z eliminacjami Ligi Europy na poziomie III rundy. Całe spotkanie w barwach mistrza Mołdawii rozegrał Ariel Borysiuk.

W pierwszym spotkaniu III rundy eliminacji Ligi Europy mistrz Szwecji wygrał na stadionie Sheriffa 2:1. Przed rewanżem zespół Ariela Borysiuka i Jarosława Jacha czekało więc trudne zadanie odrobienia straty z domowego meczu. Do przerwy pomimo kilku sytuacji pod obiema bramkami utrzymywał się bezbramkowy remis. W 61. minucie trafienie dla AIK-u zanotował 28-letni napastnik Nabil Bahoui. Wtedy stało się niemal pewne, że to klub ze Szwecji zagra w fazie play-off Ligi Europy. W samej końcówce Sheriff zdołał jednak odpowiedzieć na trafienie rywala i za sprawą bramki 30-letniego Chorwata Gabrijela Bobana pożegnał się z europejskimi rozgrywkami remisem. W doliczonym czasie spotkania na murawie pojawił się drugi z Polaków, Jarosław Jach.

AIK Sztokholm 1:1 Sheriff Tyraspol
61′ Nabil Bahoui – 86′ Gabrijel Boban