el. LE: Zwycięstwo Borussii z Piszczkiem w składzie

30 lip 2015, 22:53

Wolfsberger AC uległ 0:1 Borussii Dortmund w pierwszym meczu eliminacji Ligi Europy. Całe spotkanie w barwach niemieckiego zespołu rozegrał Łukasz Piszczek.

Dla Thomasa Tuchela dzisiejsze spotkanie było pierwszym poważnym testem w roli trenera Borussii Dortmund. Jego drużyna w III rundzie kwalifikacji Ligi Europy trafiła na piątą ekipę ligi austriackiej w sezonie 2014/15 – Wolfsberger AC. Również dla samych zawodników niemieckiego zespołu starcie z austriackim klubem było pierwszym spotkaniem o stawkę w obecnym sezonie.

W kadrze Borussii znalazło się miejsce dla jednego Polaka, Łukasza Piszczka, który zagrał wcześniej we wszystkich sześciu sparingach. Z kolei Jakub Błaszczykowski wyleczył już kontuzję i powrócił do normalnych treningów z drużyną, jednak Tuchel postanowił nie ryzykować i nie powołał Polaka do meczowej osiemnastki.

Od początku meczu inicjatywę przejęli zawodnicy Borussii Dortmund, którzy byli stawiani w roli faworyta. Już w 16. minucie wynik otworzył Hoffman, który wykorzystał dwójkową akcję Aubameyang’a i Mkhitaryana. Po straconym golu piłkarze Wolfsbergera wyraźnie skupili się na bronieniu dostępu do własnej bramki, przez co ofensywni zawodnicy Borussii nie mogli w pełni rozwinąć skrzydeł. Spotkanie zakończyło się jednobramowym zwycięstwem gości.

Łukasz Piszczek rozegrał pełne spotkanie, często angażując się w akcje ofensywne zespołu. Reprezentant Polski był jednym z aktywniejszych zawodników Borussii, mimo braku pracy w defensywie.

Rewanżowe spotkanie III rundy eliminacji Ligi Europy zostanie rozegrane w Dortmundzie za tydzień. Możliwe, że kilka minut w tym meczu otrzyma już drugi z Polaków, Jakub Błaszczykowski.