El. LM: Dinamo Zagrzeb zagra w fazie grupowej! Damian Kądzior poza kadrą meczową

27 sie 2019, 23:01

Dinamo Zagrzeb zremisowało na wyjeździe z Rosenborgiem Trondheim 1:1 i awansowały tym samym do fazy grupowej Champions League (3:1 w dwumeczu). Niestety w meczowej “osiemnastce” zabrakło reprezentanta Polski, Damiana Kądziora.

Mimo dwubramkowej porażki w pierwszym spotkaniu, mistrzowie Norwegii nie zamierzali ułatwiać rywalowi awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Już w 11. minucie gola dającego prowadzenie zdobył Babajide David Akintola. 23-letni Nigeryjczyk świetnie odnalazł się w polu karnym i dobił uderzenie Mika Jensena, dając tym samym swojej drużynie nadzieje na korzystny rezultat w dwumeczu.

Marzenia Rosenborga rozwiał w 71. minucie Amer Gojak, doprowadzając do wyrównania. 22-letni pomocnik pochodzący z Bośni i Hercegowiny zdecydował się na strzał zza pola karnego i zrobił to na tyle precyzyjnie, ze interweniujący Andre Hansen, mógł tylko przyglądać się jak piłka ląduje w okienku bramki. Trafienie to okazało się być decydującym o losach tego spotkania, a także całej rywalizacji. Dinamo pokonało w dwumeczu Rosenborg 3:1 i tym samym zameldowało się w tegorocznej fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Rosenborg BK 1:1 Dinamo Zagrzeb
11′ Babajide David Akintola – 71′ Amer Gojak

Rosenborg BK: Hansen – Hedenstad (84. Ceide), Reginiussen, Hovland, Meling – Jensen (C), Lundemo (74. Trondsen), Konradsen – Akintola (74. De Lanlay), Søderlund, Adegbenro

Dinamo Zagrzeb: Livaković – Stojanović, Dilaver, Perić, Leovac – Ademi (C), Moro – Hajrović (66. Gojak), Olmo (90+2. Gavranović), Oršić (81. Atiemwen) – Petković