El. ME: Bardzo ważne zwycięstwo Polski!

20 sie 2014, 21:53

Wielki sukces polskich koszykarzy! Reprezentacja Polski wygrała arcyważny mecz w eliminacjach do mistrzostw Europy w koszykówce. Podopieczni Mike’a Taylora pokonali na wyjeździe reprezentację Niemiec 88:76!

Pierwsza kwarta to popis gry Polaków, którzy od samego początku narzucili swój styl gry. Rozpoczęliśmy ją od prowadzenia 7:2 i już do końca kontrolowaliśmy przebieg gry. Ostatecznie ta odsłona zakończyła się wynikiem 26:15!

Druga kwarta to z kolei rozpędzenie się drużyny niemieckiej, która zdołała odrobić niemal całą stratę! Rozpoczęło się od wielu fauli naszych graczy co skutkowało wielkim zamętem w naszym zespole. Po nieco ponad dwóch minutach gry było już 26:22! Kolejne minuty utrzymywały ten wynik, a po pierwszej połowie tablica wyników pokazywała 43:41 dla Polski.

Kolejna odsłona to już totalna dominacja podopiecznych Mike’a Taylora, którzy robili pod koszami co chcieli! Rozpoczęliśmy tą kwartę od prowadzenia aż 12:0! Potem Niemcy próbowali łapać jeszcze kontakt, ale świetne momenty Mateusza Ponitki sprawiły, że nie popełniliśmy już błędu z poprzedniej kwarty. Koniec końców przed ostatnią odsłoną wynik był bardzo korzystny- 66:55!

Ostatnia kwarta to już nie tyle popisy graczy, ale sędziów, którzy ewidentnie chcieli pomóc bezradnym gospodarzą! Na tyle umiejętnie to robili, że Ci na niespełna pięć minut przed końcem doszli nas na 10 punktów. Po kolejnych akcjach było jeszcze gorzej! Nie dość, że sędziowie zaczęli nam odgwizdywać nawet błędy kroków…za boiskiem to jeszcze rywalem zdołali doprowadzić do wyniku 77:71! Końcówka jednak już należała do nas, uspokoiliśmy grę i dowieźliśmy zwycięstwo 88:76!!!